Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan hozzunk át egy nagyobb...

Hogyan hozzunk át egy nagyobb külföldi megtakarítást Magyarországra?

Figyelt kérdés
10 ezer euró körüli összeg, banszámlán van, és az a kérdés, hogyan a legolcsóbb és legbiztonságosabb Magyarországra hozni a pénzt (EU-n belül). Csak normális válaszokat pls, köszi!
2018. jan. 19. 10:33
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, annyi, hogy van magyar deviza számlám, és ez a sok éves kintdolgozásomnak a megtakarítása (minden legális, ha kell, vannak papírok, hogy adóztam utána, etc.).
2018. jan. 19. 10:38
 2/8 anonim ***** válasza:
Beteszed a zsebedbe és hazajössz. Én így hoztam haza 10k eu nál nagyobb összeget.
2018. jan. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

10e eurót már jelenteni kell határon arra figyelj.


Ha utalni akarod akkor transferwise esetleg?

2018. jan. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat EU-n belül nincs ilyen, szóval szólni se kell.
2018. jan. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
3as,a TransferWire-rol hallottam, de nem árverés tuti, meg biztonságos? Te használtad? 78 euróba kerülne az átutalás az OTPhez. Az tok kevés.
2018. jan. 19. 13:31
 6/8 anonim ***** válasza:
Attól függ kint milyen kondíciód van a banknál . Évente ettől többet hoztunk haza és pénzváltóban váltottuk be egyszerre, amikor felment az árfolyam.Kint meg olcsóbban tudtuk levenni kártyával atmből.
2018. jan. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha az adott országban más bank atmjéböl ingyen veszel le eurót, akkor külföldön (itthon) is. Két hete él ez a jogszabály (Csak eur és sek devizákra), esetleg így le tudod venni ingyen. De sok banknál az -eun belüli euro utalás is ingyen van.

Transferwise-t használtam többször is, kisebb összeggel (500€), mindig megjött, még hamarabb is, mint az egyik külföldi számlámról az azonos országban lévő másikra. De transferwise csak akkor működik ha más valutában kéred a kifizetést, mint amiben utalod nekik a pénzt. Ha a magyar deviza számlára szeretnéd juttatni a pénzt akkor esetleg a borderless számlával lehet azonos devizában végezni a kifizetést.

2018. jan. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! Most nem akarom még átutalni, mert csak 308 egy euró. Tehát akkor ha jól értem, mondjuk ha felmenne 1-2%-ot az árfolyam, akkor simán áthozhatom TransferWire-rel. Amúgy nem sürgős a pénz, és később majd forintban lesz rá szükségem, augusztusig tudok kb. várni.
2018. jan. 21. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!