Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes-e külföldi bankban...

Érdemes-e külföldi bankban elhelyezni pénzt a nagyobb kamat reményében?

Figyelt kérdés
Akinek van kint lekötve x összeg, mik a tapasztalatok? Mik a költségek, mik a feltételek?
2014. ápr. 14. 15:41
 1/6 anonim ***** válasza:

sehol nem adnak jelentősen többet euróra, esetleg görögország/protugália/spanyol... van ahol a a kamatadó is magasabb mint itthon. ha venned kell az eurót már nem jó a váltás spread miatt.


forintban meg nem is nagyon tudsz számlát nyitni kint.

2014. ápr. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

behívnak egy asztalhoz akkor vagy később, leültetnek és rábeszélnek, - vetetnek veled valamilyen befektetést. ezen nyerhetsz is talán, de nagy költséget számolnak fel


befektetés kezelés 2-5 százalék, a banki letétkezelés 1-3 százalék, tranzakciónként fél-egy százalékot. vagy ennél is többet és állandóan változik. maga a befektetés is változik, pl. magasabb kockázatú lesz, amit nem is érzékelsz.


a nyugati emberek többet buktak a megtakarításaikon, mint a magyarok a devizahiteleiken. annyi a különbség, hogy nekik maradt pénzük, itt meg mínuszba mentek.


adóhatóságnál előbb utóbb elszámoltatásra kerülsz az eredeti tőkéd eredendő legalitása elveszik. a hazahozott pénz fel fog tűnni, hiszen ha majd egyszer hazahozod a pénzt, az a semmiből jött, magyaráznod kell.


ennek ellenére vidd ki a pénzed váltsd át euróra, ez a tanácsom, mert itt pénzügyi államcsődre számítok és pénzügyi összeomlás várok, két héten belül

2014. ápr. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

két héten belül? :))) miért nem holnap? :DD

reggel megyek váltani én is, lökök egyet a forinton! aki korábban kel mind én az kezdhet shortolni... LOL

2014. ápr. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hű, nem volt semmi a 2. hozzászólás, azért köszönöm...

Nem hoztam be a pénzemet, nem is loptam, és nem illegálisan van nálam. Túl sokra nem kell gondolni, de nekem ez is "sok". A pénz ahonnan jött, Drága Édesanyám "adta", aki 4 hónapja hunyt el....

2014. ápr. 18. 20:36
 5/6 anonim ***** válasza:

"adta"


ha ezt jegyzőkönyvbe mondod, olyan mintha elégetnéd a kályhába


az a pénz legális, ami 7 éve pihen magyarországi pénzintézetnél. vagy az adózott keresményed 20-20 százalékából utaltad és összegyúlt. vagy ingatlant adtál el és dokumentált az eredete 7 évre visszamenőleg.


alapból az a legális, ami nem volt a kezedben soha kp.-ben, csak számlapénzként került hozzád és jelenleg is azon van,

2014. ápr. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Életbiztosítás miatt kaptam az összeget halál esetére,-mert Drága Édesanyám most hunyt el 4,5 hónapja- amit szeretnék lekötni, mert 3 év múlva szeretnénk venni magunknak saját házat, vagy lakást, hogy addig valamennyicskét kamatozzon...
2014. ápr. 25. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!