Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Legalább mekkora fizetésre és...

Legalább mekkora fizetésre és önerőre adnak manapság a bankok kb 20 millió Ft lakáshitelt?

Figyelt kérdés
2018. jan. 29. 21:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%

A kiszemelt ingatlan max 80 %-áig hitelez a bank - tehát önerőnek legalább 20 %-nak kell lennie.

Nem csak fizetés függő, hanem kiadás függő is (van-e más hiteled: áruhitel, stb)



20 millió ft hatalmas összeg - már most mondom, hogy valószínűleg bebuknád a dolgot,még ha jó állásod is van, mert egyedül nem valószínű, hogy folyamatosan olyan stabil lenne az életed, hogy 20 éven keresztül (240 hónap) havi 100-120 ezer ft törlesztőt tudj fizetni.

Az ember néha megbetegszik, munkanélküli lesz, elhagyja a párja, stb.

Amúgy ez is Te vagy?

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugy..

2018. jan. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
51%
Kedves első válaszoló, szerintem ez nem állja meg a helyét, amit írtál. Bizonyos emberek lehet nem tudnak ennyit kiadni, viszont akinek megvan az önereje, illetve jó állása van, az simán tudja fizetni a havi 100-120ezret. Megjegyzem, hogy sokan ennél többet fizetnek albérletre. Ha pedig jó munkaerő és pici ambíció is van benne, akkor vélhetően egyre feljebb megy a létrán az adott munkakörben ahol tevékenykedik az illető.
2018. jan. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%

Oké, persze, csakhogy

1.- pl. a mai nettó 500 ezres informatikus fizetés nem biztos, hogy 15 év múlva is ugyanannyi lesz (illetve annak megfelelő értékű)

2.- nem biztos, hogy akinek ma hiper- szuper fizetése van, azt holnap nem lehetetlenítik el egy intézkedéssel (igen jól kereső, nyerőgépeket üzemeltető ismerősöm életét tették tönkre egy tollvonással)

3.- nem biztos, hogy az egészsége töretlen marad 20 évig, stb. (több ismerősöm is, fiatalok, egyik pillanatról a másikra kaptak stroket-ot, van, aki egy év elteltével sem épült fel teljesen)

Nyilván nem lehet félelmekre alapozni egy hitelfelvételt, de szerintem azért a józanság sem árt.

Amúgy meg elég megnézni a devizahiteleseket - nyilván ők sem gondolták, hogy így járnak (jó, a bankok is kellettek hozzá)

De reálisan nézve azért a betéti kamatok sem mindig lesznek 1 %-on.

De mindegy is, nem kívánok vitatkozni, mert nem ismerjük a kérdező helyzetét, de azt gondolom, kevés ember rázza ki a zsebéből a 20 milliót.

2018. jan. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
25%
Ha nem tudja fizetni kiadja, ennyire egyszerű.
2018. jan. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
20 milliós házra 4 millió önerő kell legalább. Ez a minimum, a bank többet is kérhet. Ha ok a 4 milla, akkor a hitel 16 millió, plusz értékbecslő, közjegyző, ügyvéd, vagyonosodási illeték!
2018. jan. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Mekkora fizetésre? Hát, a törlesztőd nem lehet több, mint a nettó fizud fele. Ha ezt nem léped át, akkor ok. Vagyis, az összes hiteled törlesztője nem lehet több a nettó fizud felénél.
2018. jan. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
58%

Miért vagy ennyire pesszimista első?


"már most mondom, hogy valószínűleg bebuknád a dolgot,még ha jó állásod is van, mert egyedül nem valószínű, hogy folyamatosan olyan stabil lenne az életed, hogy 20 éven keresztül (240 hónap) havi 100-120 ezer ft törlesztőt tudj fizetni."


Nem is írta, hogy 20 évre akarja. Van 30 éves is. Kb havi 90e törlesztő havonta.


Igen hangos tud lenni a kisebbség aki nagyrészt önhibájából bebukja a hitelét. De a többség, több ezren rendesen fizetik vagy már kifizették a hitelüket. Csak ők csendben teszik a dolguk.

2018. jan. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
51%

"Örülök neki", hogy a kérdező a színen sem járt még - így mindenki azzal foglalkkozik, hogy belém kössön :D


Ugye azért a linket is megnéztétek - mert én annak függvényében írtam, amit írtam - de mindegy, jó szórakozást nektek, csámcsogjatok rajtam...

És nem, nem buktam be a hitelem - mert nem is volt :D

Hogy miket tudtok itt össze-vissza fantáziálni... :D

Ja, és van lakásom :-) Tehermentes.

2018. jan. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
38%

Utolsó te vészmadárkodsz, másik kérdést hozol ide és nem tetszik ha valaki megkérdőjelezi az állításaid?

Örülök, hogy te hitel nélkül meg tudtad oldani. Többségünk nem ilyen szerencsés.

2018. jan. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
80%
Ja, hitel nélkül. Gondolom a szülők segge alá tette v. örökölt. Bírom, mikor az ilyenek járatják a szájukat. Akkor senki se vegyen hitelre házat, lakást, mert bebukhatja, elvesztheti a munkahelyét... nem mindenki olyan szerencsés, hogy szülők támogatják!
2018. jan. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!