Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vaterán árulok, és CIB bankszá...

Vaterán árulok, és CIB bankszámlám van. Készpénz befizetéskor a bank levon 289 Ft-ot a befizetett összegből, , ami elég kellemetlen - le lehet ezt tiltani? Tehát, hogy a számlám csak utalásokat fogadjon, és kp-t ne lehessen rá befizetni?

Figyelt kérdés

Sajnos hiába írom meg a vásárlóknak, hogy utalják át a pénz - vagy fogalmuk sincs, hogy a kettő között mi a különbség, vagy egyszerűen nem értik, vagy elfelejtik, vagy elvből nem és vitatkoznak...

Sajnos egy pár száz forintos tételnél elég kellemetlen tud lenni.


Gondolkodtam rajta, hogy nem lehet ezt valahogy letiltani a bankban? Hogy ne lehessen készpénzt befizetni, és a számlám csak utalást fogadjon?


2018. febr. 6. 11:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
11%

Miért nem a banktól kérdezed meg?


Különben meg egyszerű. Akkor postázol, amikor megkaptad a pénzed. Ha levontak 289 Ft költséget, akkor nem kaptad meg a pénzed, tehát nem postázol.

2018. febr. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Letiltani ilyet nem lehet.


Nyilván céges számlád van, annál vonnak le a pénztári befizetésnél is.


Azt tudod tenni, hogy odaírod, hogy ha pénztárban fizeti be akkor a termék ára X forinttal több.



Vagy esetleg bankváltás, de szerintem a legtöbb bank felszámolja ezt a díjat pénzforgalmi számlánál.

2018. febr. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Igen, vállalkozói számla (bár sima is lehetne, nem elvárás).


Az a baj, hogy a vásárlók nem fogják fel! - Aztán ha utólag szólok, "Miért nem magyaráztam el, mit jelent?"

Meg hogy ő már nem fog fizetni, meg mire, meg ez az én költségem, mert ő befizette a pénzt, beszéljem meg a bankommal, meg ír a Vaterának, hogy átverem, meg negatív értékelést ad...


Minden héten felhív egy ilyen idiótába, akivel 20 percet kell vitatkoznom, és ebből elegem van.


Bemegyek a bankba - csak gondoltam előbb itt érdeklődök, hogy volt-e valaki hasonló helyzetben, csinált-e már ilyet?

2018. febr. 6. 12:52
 4/13 anonim ***** válasza:

Írd ki bazinagy piros betűkkel, hogy mi az oka annak, ha azt sem képes elolvasni, akkor ne pampogjon utólag.

Komolyan nem értem az ilyen idióta embereket. Részvétem és kitartás.

2018. febr. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"vagy fogalmuk sincs, hogy a kettő között mi a különbség, vagy egyszerűen nem értik, vagy elfelejtik"


Egyik se, egyszerűen az utalás pénzbe kerül nekik és ezt próbálják elkerülni a készpénzbefizetéssel. Azt valószínűleg nem tudják, hogy ezért tőled levonnak, hiszen lakossági számláknál ez nem szokás. .

Ha nem elvárás a vállalkozói számla, használd a lakosságit, vagy építsd bele ezt a költséget az áraidba.

2018. febr. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%

Nem tudsz csomagot váltani?

Nem tudom ez melyik számlacsomag, de ilyenért még a léglehúzósabb bankok sem szoktak levonni...

2018. febr. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ötös véleményét osztom. Most ugyan ingyen utalok, de korábban ha volt rá lehetőségem, akkor kp-ban fizettem be a bankban, pont azért, mert az ingyen volt, az utalásért meg fizetnem kellett. A vásárlóid nem akarnak plusz 200 forintot fizetni, mint ahogy te sem. Kb ők is ki´ßirhatnának egy kérdést, hogy az esetleges banki díjaidat miért velük akarod kifizettetni. (amúgy én nem tudtam, hogy a céges számláknál erre pénzt vonnak le, sztem ezt sokan nem tudják, így nem s értik, miért problémázol)
2018. febr. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
pontosan, akinek nincs céges számlája, annak erről fogalma sincs. ezért lebäszni őket elég szemét dolog
2018. febr. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
57%
Különben meg emeld meg 200 Ft-tal az áraidat, és penzednél vagy.
2018. febr. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Bankáltást javaslok.


Vagy legyen két számlád is. Amelyiknél ingyenes a befizetés erre azt használod, a másikat pedig más tranzakciókra.


A kis cégek is sokszor rendelkeznek több számlával, nem csak a nagyok.

Tehát nem kell lecserélni a jelenlegit.


Bár ingyenes befizetést nyújtó nem sok van sz biztos.

2018. febr. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!