Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mekkora lakás hitelt havi...

Mekkora lakás hitelt havi törlesztőt érdemes bevállalni nettó 300 illetve nettó 550 összejövetelem/család esetén, hogy ne kelljen rettegni tovább az "bármikor elveheti a bank házunk" és a "mit adok enni a két gyereknek" gondolatoktól?

Figyelt kérdés

#magyar #megélhetés #otthontalan mérnök
2018. febr. 1. 18:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Annyit, amennyit pluszban még félre is tudtok rakni megtakarításként. Pl.: ha 60 a törlesztő, legyen még szabad 60, ami eltehetsz.

Legjobb ltp-ként, és akkor még közel kamatmentes hitel is elérhető az arra adott állami támogatás révén.

2018. febr. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük fel, 4 ember, netto 550 ezer ft bevetel.


100.000 ft fejenkent. Normalis szinvonal. Tehat marad 150.000 ft.


Kerdes, hogy hol vennel lakast, csaladi hazat? Milyen arba mennek.

2018. febr. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Minél alacsonyabb annál biztonságosabb én így voltam vele. Nekünk kb 23e a törlesztő hasonló jövedelem mellett. Inkább felvettünk 30 évre de biztos ami biztos alapon legyen kicsi a törlesztő. A reális cél persze az, hogy több fundamenta fut mellette, amikből jóval előbb végtörlesztjük majd. De ha hosszú munkanélküliség, betegség, bármi lenne akkor jó, hogy alacsony a törlesztő illetve fundamentabol is vissza lehet hívni a pénzt idő előtt (csak az állami támogatást bukom akkor).
2018. febr. 2. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagy ökölszabály szerint olyan 20-25%-ot szoktak mondani max.

A 300 eFt-os kereset 4 főre- nagyon kevés, így annak hiába lenne 60 eFt a 20%-a, szerintem én ezt nem vállalnám be...


Inkább úgy közelíteném meg, hogy MIELŐTT hitelt veszek fel, fél évig mennyi az a minimum összeg, amit félre tudok tenni gond nélkül, lemondás nélkül stb.

Na ez az összeg legyen a MAXIMUM a hitel törlesztőjéhez :)


Nekem valahol ez legfeljebb 10% lenne, pedig magas havi keresetem van és egyetértek az előzőekkel- kell valamennyi vésztartalék is (nem olyan nagy baj, ha van mellette LTP vagy 1-2-3 havi törlesztő "eldugva vésztartaléknak).


Felelőtlenül ne. Üljetek le, számoljatok, beszélgessetek

2018. febr. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Mi ketten a feleségemmel összesen 450 ezret keresünk. Van két gyerekünk és egy lakáshitelünk. Mi havi 50 ezret fizetünk (ezt mertük bevállalni).

Ha egyikünk munkanélküli lenne akkor összehúznánk a nadrágszíjat de nem dőlnénk be.

2018. febr. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
44%
300 mellett semmit, az kaja, rezsi, tornacipő meg néha egy kombiné az asszonykának. 550 mellett mondjuk egy kisebb hitelt max 50-70-es törlesztővel esetleg vállalnék.
2018. febr. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ebből nekem az jön le, hogy inkább kasztráltassam magam és ne csináljak gyereket, ha ilyen szar a fizetésem.
2018. febr. 2. 11:49
 8/16 A kérdező kommentje:
Mellékesen köszi. Új gondolatokat ismertem meg. Más okok miatt nem vágtam még bele. Nagyon hülye vagyok a pénzügyekhez :(
2018. febr. 2. 11:51
 9/16 anonim ***** válasza:

Senki sem szuletik penzugyi zseninek.


Nem kell senki velemenyet megfogadnod.



Bar, valoban vannak hasznos gondolatok itt.


Miert ne vallalhatnal gyereket?

Nyugodtan, ha ugy erzed, de elotte ismerd meg magad, illetve a parod is ugyan igy. Ismerd fel az igenyeidet.


Irde le egy papirra, hogy mennyi megy el havi szinten etelre a rezsi es a hitel mellett.


Forumokon siman lesz olyan ember, aki leirja, hogy mennyibe van egy gyerek havi szinten.

De szerintem te is feltudod merni.


Ird le, hogy anyagilag mi lehet a legnehezebb idoszak? Allas elvesztese, egeszseg romlas? A gazdasagi kornyezet, ahol elsz, mennyire biztonsagos? Van e munkalehetoseg, illetve mennyiert?

Ugyan igy azt is ied le, hogyan novekedhetne a beveteled? Stb.


Pozitiv, negativ dolgokat esemenyeket.


Amikor belevagtatok a hitelbe, csaladba, akkor is nyomon kovetheted a havi kiadasokat. Mondjuk ez sok onfegyelmet, kitartast igenyel.


Mindig a megoldasra, lehetosegekre koncentralj es az agyad ehhez fog alkalmazkodni.

2018. febr. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
35%
Most őszintén? Egy fillér hitelt sem tudsz úgy felvenni, hogy ne kelljen rettegned, hogy nem tudod majd egyszercsak visszafizetni, mivel a munkád bármikor megszűnhet meg a párodé is. Ha neadjisten egyszerre raknak titeket az utcára, akkor havi 5000 forintot sem fogtok tudni kifizetni, nemhogy 50 ezret vagy mitt'omén mennyit...
2018. febr. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!