Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ez racionális pénzügyi döntés?

Ez racionális pénzügyi döntés?

Figyelt kérdés

Hogy befejezhessük a házunk fürdőszobáját, szükségünk van kb. 2 millió forintra. Van megtakarítva 1 milliónk, csakhogy én közben önköltségesen tanulok (munka mellett, levelezőn) aminek 280 ezer a díja félévente és most kéne fizetnem, tehát a megtakarítás megcsappanna. Eddig úgy gondoltuk, kifizetjük és személyi kölcsönként igénylünk másfél milliót a házra.

De most az jutott eszembe, hogy inkább kifizetném a félévemet diákhitelből, a férjem felvesz szintén diákhitelbe 250 ezret (ő államin van) és így megmarad az 1 milliónk, plusz a 250 a férjem nevén és akkor banktól már csak a maradék 700 ezret igényelnénk.

Mivel nekem a DH 2 lenne, az 0%-os kamatú, a férjemé pedig 2,3%-os jelenleg. A személyi kölcsön 11% lenne. Így jobban megéri, nem? Érdemes így bonyolítani? Amitől tartok, hogy a bank nem ítélné meg nekem a 700 ezret, látva, hogy van a nevemen diákhitel. A fizum átlaga nettó 170 és eddig nem volt hitelem, illetve 1, még régen, de az is rendben vissza lett fizetve.


2018. febr. 6. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyilván az a verzió a jobb, ahol a legkevesebb lesz a kamat.
2018. febr. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Diákhitel a legjobb hitel a piacon.
2018. febr. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lényegében az, DE a költségek egy kicsit mindig elszállhatnak.

Illetve a megélhetésetekhez nem kell a diákhitelt? Illetve a hitel törlesztéséhez? Ha még tanultok olyan magas jövedelmetek gondolom nincs.


Emiatt inkább a személyi hitel legyen kicsit több. Igen, a kamat miatt többet fogtok visszafizetni, de a fentiek miatt így csinálnám.



Kivéve persze ha a diákhitel nélkül is meg tudtok élni havonta a leendő törlesztőrészleteket is beleszámítva és valamennyi tartalékotok is marad. (akár a többletköltségekre akár bármire ami jöhet az életben hirtelen)

2018. febr. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nincs szuksegunk a diakhitelre egyebkent, eddig is anelkul fizettem es ugyis tudtunk sporolni. Az epitkezesre 1,5nel nem szanunk tobbet, a 2 millio mar tenyleg a plafon. Koszonom a valaszokat, megnyugtattatok! :)
2018. febr. 6. 20:48
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen a dh a legjobb választás. Alacsony a kamat és rendkívül rugalmasan tudjátok fizetni.
2018. febr. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!