Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » [lakáshitel] Bevett kiskapu,...

[lakáshitel] Bevett kiskapu, hogy a vevő azt kéri, többet írjunk a papírra, mint a valódi vételi ár?

Figyelt kérdés

szeretnék eladni egy ingatlant, és a vevő azt akarja, hogy 2 millió forinttal több hiteligénylést adhasson le..


nekem ez egyáltalán nem tetszik, és nem is vagyok benne jártas, valaki felvilágosítana, hogy ez mire jó?


2018. febr. 25. 15:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%

Arra, hogy meztelenseggu a vevő és nincs annyi pénze, hogy adót, felújítást, stb kifizesse. Viszont a lakáshitel kamata jóval alacsonyabb, mint egy szabadfelhasználású... Így le akarja csippenteni azt a 2 misit lakashitelkent de nem a vételre koltene. Ezt meg ugye a bank ellenőrzi.


Neked ez azért nem jó mert több adót kell fizetned. Na meg ugye okirat hamisítás is ami büntetendő...

2018. febr. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
19%

Neked nem jó, mert több adót leszel kénytelen fizetni.

Neki se értem, miért jó, mert 1) ő is fizet illetéket, 2) nyugodtan vehet fel több hitelt, nem látják azt, mennyi pénze van. Pl.: ha egy ingatlan 14 millió, nekem van 10, kérhetek 6 millió hitelt is nyugodtan. Senki se kötelez, hogy mind a 10 milla megtakarításomat a lakásra költsem.

2018. febr. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

nekem nem kell adóznom, mert örököltem az ingatlant 5 éve, de nagyon kusza nekem ez az egész, és próbált győzködni, hogy ebből nekem semmi bajom nem származhat.


gondolom az értékbecslőt is, meg jogászt is meg kellene hozzá kenni.

2018. febr. 25. 15:29
 4/13 anonim ***** válasza:
60%

Utolsó:

Nem így van! Ingatlanhitelt csak ingatlan célra költhet.

Természetesen ha a jövedelme terhelhetősége bírja, vehet fel mellé szabadfelhasználású hitelt felújításra, berendezésre, stb... (Csak magasabb kamattal, mint egy ingatlanhitel.)


Kérdező!

Ne menj bele!


Az okirathamisítás és csalás (hitelezési csalás) miatt se, mert bűncselekmény, de még ha ezzel nem is buknátok akkor is mi lenne, ha bármi miatt meghiúsulna az adásvétel és vissza kellene állítani az eredeti állapotot.


Te megkapsz gyakorlatban mondjuk 16 milliót, de a szerződés szerint 18 milliót.

Ha vissza kell állítani az eredeti állapotot, akkor neked a 18 milliót kell visszafizetned, hiszen ennyit kaptál a szerződés szerint.

Az önerő részt a vevőnek, a hitelt pedig a banknak.


Igaz, hogy a bank csak akkor utal amikor már minden tiszta, de ha bármi történik, bármi miatt a vevő a törvény szerint elállhat a vételtől és él ezzel a lehetőséggel, akkor nagyon rosszul jársz.


Továbbá neked több SZJA-t kell fizetned.

Egyébként a vevőnek pedig több illetéket, tehát itt ő is rosszul jár.


Az egészet úgy ahogy van felejtsétek el. A szerződésbe az kerüljön ami a valóság vagy ha így nem jó, akkor majd lesz másik vevő.


Arra is gondolj, hogy utólag sehol sem hivatkozhatsz arra, hogy valójában mi történt, mert te is részese voltál a bűncselekménynek, tehát ha az igazadért kellene harcolni, alapból magadat is megvádolnád bűncselekmény elkövetésével.

2018. febr. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
34%

"Utolsó:

Nem így van! Ingatlanhitelt csak ingatlan célra költhet."


Mi nem így van? :)

Az általam leírt példában minden forintját a hitelnek az ingatlanra vételárára költi, az egyebeket (felújítás... stb) pedig a saját megtakarításából.

Mindenki így tesz. Mindig kicsivel többet kell felvenni, nem pedig teljesen lenullázni magad.


Az pedig eleve nem járható, amit a kérdező vevője akar. Ha annyi önereje sincs, hogy így "játszon" a hitelösszeggel, valószínűleg meg se kapja a hitelt, mert 0 önerőre NEM hiteleznek.

2018. febr. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
23%

Utolsó:

Rosszul értelmezel valamit. A vevő nyilván a következőt szeretné:


Van egy eladó ingatlan 20 millió forintért. Van a vevőnek 2,5 misi önereje. Viszont ennyi, ezen kívül a meztelen feneke.


Ha kér a banktól 17,5 milliót (tegyük fel megkapja, csak a példa kedvéért) akkor egy árva buznyákja sem marad sem az átírásra, sem a berendezésre, sem az esetleges felújításra, csak ha arra is hitelt vesz fel. De annak magas lenne a kamata.


Ezért arra kéri a kérdezőt, hogy csaljanak, írjanak 22M-t a szerződésbe. Ez esetben továbbra is ott a 2,5M önerő de 19,5M hitelt kap a vevő. Így marad 2M forintja, amiből be tudja fizetni az adót, kifestheti és vehet bele egy elcédé tévét, hogy nézhesse a híradót.


Ez ebben a formában teljesen illegális, mivel a lakáshitel csak és kizárólag lakásvásárlási célra használható fel és a bank felé kötelessége vállalni a vevőnek, hogy az önerőt is arra fordítja. Magyarul tilos több hitelt felvenni lakáshitel jogcím alat, mint amennyire szükség van az adás-vételhez.

2018. febr. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
38%

1. hiába írtok többet a papírra, a bank a vevőnek utalja a pénzt. Vagy a 2 milliót át kellene neki adnod?

2. te egy 2 millióval drágább ingatlanért felelnél így, ha valami gebasz van!


Ne légy madár!

2018. febr. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat, eddig is nagyon csúnyán néztem, de mostmár biztosan nem megyek ebbe bele.
2018. febr. 25. 17:53
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

"Magyarul tilos több hitelt felvenni lakáshitel jogcím alat, mint amennyire szükség van az adás-vételhez."


Ilyen törvény nincs. Ha van 50 millióm, akkor is vehetek egy 15 milliós ingatlant hitelre. :)

Semmi olyan szabályozás nincs, hogy csak akkor vehetek fel hitelt, ha nincs elég pénzem kp-ra megvenni.

A jelenlegi alacsony hitelkamatok mellett sokan tesznek is így.

2018. febr. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
21%

Utolsó te nem érteni Magyar?


Csak mert még véletlenül sem azt mondjuk amit te értesz...

2018. febr. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!