Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » [lakáshitel] Bevett kiskapu,...

[lakáshitel] Bevett kiskapu, hogy a vevő azt kéri, többet írjunk a papírra, mint a valódi vételi ár?

Figyelt kérdés

szeretnék eladni egy ingatlant, és a vevő azt akarja, hogy 2 millió forinttal több hiteligénylést adhasson le..


nekem ez egyáltalán nem tetszik, és nem is vagyok benne jártas, valaki felvilágosítana, hogy ez mire jó?


2018. febr. 25. 15:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
37%

10, itt csak te nem érteni magyar.


Amit a vevő akar, csak elméletben létezik, gyakorlatban nem adnának neki több hitelt akkor sem, ha rá tudná venni okirathamisításra a kérdezőt. Innentől viszont kár ragozni.


Illegális és az eladó nem jár jól vele, de amire felhívtam a figyelmet: valójában a vevőnek se jó.

Egyrészt tízezrekkel nagyobb illetéket fizetne, másrészt akinek olyan kicsi a megtakarítása, hogy csak ilyen módon tudna plusz forrást szerezni, annak 100 %, hogy a nagyobb hitelt nem adnák meg.


A kérdező helyében nem is szívesen kötnék üzletet ilyennel, de legalábbis ügyelnék, hogy a kulcsátadás, birtokbavétel csakis az utolsó részlet kifizetése után történjen,

Illetve belevetetném a szerződésbe, hogy a foglaló akkor se jár vissza, ha nem kapja meg a hitelt.

2018. febr. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Már hogyne adnának? Csak egy fals (vagy nem fals, de az értéket alátámasztó) értékbecslés kell és az adás-vételi amiben a megjelölt összeg van. És már kap is. Ezt nagyon-nagyon sokat játsszák a lakáshitelekkel.


Ne kezdj el magyarázkodni, mert csak rosszabb lesz.

2018. febr. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Szerintem se menj bele, ez semmire se jó, csak hátránya lehet.


Nem is értem ez mire jó? Vagy ilyenkor az értékbecslőt is lefizetik?

Csak mert nálunk a értékbecslőt pont nem érdekelte mi van az adásvételiben.

2018. febr. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!