Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » KATA-s vállalkozónak hitelt...

KATA-s vállalkozónak hitelt felvenni hol a legjobb?

Figyelt kérdés

Aki KATA-s egyéni vállalkozóként már lezongorázta "a melyik bank mennyit hajlandó elismerni" című egészestét mókát, az meg tudná velem osztani, hogy mire jutott?


Eddig csak egy bankot kérdeztem, ők 200ezer forintnak hajlandóak elfogadni a NAV által 399.500 forintnak igazolt keresetemet (valójában nettó 665ezer..), ami kabaré kategória, ennél biztosan van értelmesebb hitelintézet.


Borzasztó időigényes lenne végigmennem mindegyiken, így nagyon de nagyon örülnék ha nálam tapasztaltabbak megosztanák a TUDÁST. Előre is hálásan köszönöm!


2018. márc. 4. 19:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
Mi az, hogy "valójában"? Nem vallod be?
2018. márc. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A kérdésem KATA-s vállalkozóknak szólt. Ha Te is az lennél tudnád, hogy a NAV a bevételednek csupán a 60%-áról ad ki igazolást, ami önmagában eléggé WTF de a legtöbb bank még ebből is lehúzza a felét. Ez a gondom.


Nem hungarische "nem vallod be" sipákoknak szeretném elmagyarázni, hogy hogyan működik a KATA, hanem tapasztaltaktól várnék tanácsokat. Köszönöm megértésed.

2018. márc. 4. 20:05
 3/11 anonim ***** válasza:
21%
KATÁ-s vagyok, de nem kértem soha a NAV-tól ilyet, sorry
2018. márc. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Amikor a kata-t választottad nyilván ezzel a wtf-el is tisztában voltál... Ilyenkor ne csodálkozz, ha effektíve kevesebbért kevesebbet is kapsz vissza az államtól.


És emiatt sem igazán preferálják a katasokat a hiteleknél. Ha azt veszed éves 6-7 milliós forgalomra kb egy otp invest sem tudna igy adni Neked ahol 3-10 millióig vehetnél fel fejlesztési hitelt, az alacsony összegű bevétel miatt.


Próbáld meg az mva-t inkább.


( ja épp részben hasonló okok miatt is szjas vagyok katas felső határral, pozitív előminősítéssel több banknál is...)


Esetleg hozz létre új céget és mint induló jobbak az esélyeid.

2018. márc. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem céges fejlesztésre kell, lakáshitel. Bocsánat, ezt a nagyon fontos részletet kihagytam.


Azzal nem értek egyet, hogy egy vállalkozó nagyobb kockázat lenne a bankoknak, mint egy alkalmazott. Pont ugyanúgy kirúghatnak bárkit, ahogy zátonyra futhat a vállalkozás.

2018. márc. 4. 20:50
 6/11 anonim ***** válasza:

"ami kabaré kategória"


Miért lenne kabaré? Már azt a 60 százalékot is jófejség alapján kapod, mivel nem tartod nyilván, hogy milyenek a költségeid, ezért csak vakon saccolhatnák, hogy mennyi a tiszta profit.

2018. márc. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Én speciel szellemi munkát végzek, ezért a profit 100%-a az enyém. Egy alkalmazott esetében le kellene vonni a háztartás költségeit ezek szerint a bevételéből...? Nem hinném.


A kérdésre ezek szerint sajnos senki nem tud válaszolni :( Akkor indul a kanossza a bankoknál...

2018. márc. 5. 10:36
 8/11 anonim ***** válasza:

"Én speciel szellemi munkát végzek, ezért a profit 100%-a az enyém."


Én elhiszem, de mivel nem kettős könyvelést tolsz, ezt nem tudod bizonyítani a hatóságoknak vagy banknak, ezért marad a leegyszerűsített 60 százalékos sacc, ami nagyonis ésszerű és egyáltalán nem "kabaré". KATA sokmindent leegyszerűsít, de megvan az ára.

2018. márc. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Katásként el kell fogadnod hogy senki nem fog neked hitelt adni. Én egy 1000 000 forintos használt autóra sem kaptam sehogy hitelt a katámmal.
2018. márc. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ugyanitt szopom a kukit en is KATA-s EV-kent. Kulfoldre szamlazom, EU-s partnereknek, igy 0%-os afaval tavaly 10M feletti bevetelem volt ami havi atlag 840ezret jelent. Ebbol a NAV leigazolt 504ezret, amire a bank azt mondta, hogy akkor az 300ezer. :) Azert itt is van felmillio diffi a valos kerestem es akozott amire megkapnam a hitelt. Oke, utaljon minket KATA-s vallalkozokat mindenki, de ennyi koltsegunk nincs! Hat akkor rohadtul nem KATA-s adozast valasztottam volna. En speciel elektornikus szolgatlatasokat nyujtok. Szamitogepem van, aramot, internetet fizetek, de az amugy is lenne. Milyen koltsegem lenne? Ha lenne, akkor nem igy akarnek adozni...irrealisan le vagyunk szopatva. Cserebe 3-4 ev alatt osszesporolom a lakas arat amire nem kapok hitelt a K&H-tol, csak hogy a kerdesdre is valaszt adjak: K&H-hoz ne. FHB-nal jartam meg, ok azt mondtak, hogy nem ennyire szigoruak, sot ott mar 180ezer bevetel felett premium ugyfel lennek. De FHB-hoz meg nem akarok menni, mert darabokra lesz szedve eveken belul.
2018. márc. 6. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!