Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha megszűnt a hallgatói...

Ha megszűnt a hallgatói jogviszonyom, és volt diákhitelem, mikor kell elkezdeni törleszteni: ha lesz (bejelentett) állásom, vagy diákmatrica lejáratakor, vagy jön egy üzenet majd?

Figyelt kérdés

Megszűnt a hallgatói jogviszonyom 2018. januárban. Az egyetem nem ment nekem (rosszul választottam szakot, mesterszak), nem is akartam folytatni.


A helyzet az, hogy folyamatosan keresgélek munkát. Az egyetem alatt (ill. januárban, februárban is) korrepetáltam, illetve idősöknek segítettem be (bevásárlás, stb.) Ezek nem bejelentett munkák voltak.


Jelenleg nincs olyasmim, hogy bejelentett állás; tanítok. Folyamatosan keresek.


Van egy alapdiplomám (közgazdász). Alapképzés alatt is volt diákhitelem (diákhitel 1 és diákhitel 2)

Illetve a mesterképzés az, amit most januárban otthagytam... (diákhitel 2 volt).


Mikor kell elkezdenem törleszteni?

Ha lesz bejelentett állásom?

Vagy a diákmatrica lejáratakor, azután? (2018. márc. 31.-ig érvényes a matrica)


Az értesítőket néztem a diákhitel honlapján, semmi értesítő nem jött (csak összegző) hogy fizetni kéne nekik.


Mikor kell elkezdenem törleszteni?


21/l



2018. márc. 7. 00:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Minden világosan le van írva a Diákhitel oldalán:

[link]

2018. márc. 7. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy van-e munkád, fizetned kell. Le van írva DH oldalán. Megszűnt hallgatói jogviszony után talán 4 hónappal kell kezdeni, de inkább olvasd el!


Irtó keveset kell törleszteni, minimálbér 6-8%-a. Melegen ajánlom, hogy fizess, mert ha nem akkor az egész tartozást fogják egyben követelni. Ha viszont rendesen fizetsz akkor csak pár ezer Ft havonta. Valamint bármikor fizethetsz többet előtörlesztéssel ami teljesen költség mentes! Ez az igazán szuper a diakhitelben.


TB fizetésre se felejts el jelentkezni. A diakmatrica lejárata után (talán 40 nappal, de nézz utána) kell majd fizetni ha nincs munkahelyed akkor is. Ha nem teszed a NAV is megtalálhat.

2018. márc. 7. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A hallgatói jogviszony megszűnése utáni 4. hónaptól.
2018. márc. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ja és neked kell lejelentened, hogy megszűnt a hallgatói jogviszonyod.
2018. márc. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!