Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Forint alapú bankkártyával...

Forint alapú bankkártyával tudok euró készpénzt levenni európai országban található, de idegen bank automatájából?

Figyelt kérdés
2018. márc. 18. 23:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tudsz.
2018. márc. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha annak az országnak a fizetőeszköze euró, akkor igen.
2018. márc. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Csak azt tudsz, forintot aligha.
2018. márc. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha külföldre mész, a következőkre figyelj:

- indulás előtt ellenőrizd a napi készpénzfelvételi limitedet, mert én egyszer kis híján lemaradtam a repülőről amiatt, hogy nem tudtam kifizetni valamit.

- a bankautomatánál való készpénzfelvét külföldön nagyon sokba kerül - ezzel szemben külföldön is tudsz vásárolni forint alapú kártyával (pl. Szlovákiában a Lidl-ben simán fizethetsz vele, stb.)

2018. márc. 19. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, kiegészítés:

készpénzfelvételi ÉS vásárlási limitedet ellenőrizd.

2018. márc. 19. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, tudsz. Én egyszer szlovákiában levettem 50€ azaz kb 15000 ft-ot, aztán levontak érte 1500 ft kezelést. Azota inkább váltok, vagy bankkártyával fizetek inkább.
2018. márc. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
20%

Bankautomata csak olyan pénzt tud kiadni, ami bennevan.

Nekem gyanús, hogy mondjuk a franciákba kimondottan kevés sékelt tankolnak.


Vagy tényleg én vagyok itt az egyetlen hülye, aki GONDOLKODIK????

2018. márc. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7-es, ne haragudj, de egyáltalán nem jogos a cinizmusod: aki nem jártas utazó, annak egyáltalán nem természetes, hogy forint alapú számláról eurót lehet felvenni.

Mint ahogy itthon pl. nem tudsz a bankfiókban a forintszámládról eurót felvenni, csak akkor lesz euród, ha a ft-euró váltás megtörténik.

2018. márc. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem arról volt szó, hogy melyik országban tudok forintot felvenni, könyörgöm. Ha jobban belegondolsz épp te vagy képtelen gondolkodni. Köszönöm szépen a felvilágosítást hogy ahol adott fizetőeszköz van, ott olyat ad ki az automata. :)
2018. márc. 19. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!