Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Független pénzügyi tanácsadót...

Független pénzügyi tanácsadót hogyan érdemes választani?

Figyelt kérdés
Gondolom, a neten sokat lehetne találni. De mi alapján bízzak meg egy idegenben?

2017. aug. 2. 18:55
 1/4 xswerdy ***** válasza:

Független tanácsadó nagyon kevés van. Független ügynök akad bőven. Lehet, hogy tanácsadónak mondja magát, de ő értékesíteni is próbálja a vele kapcsolatban álló szolgáltatók termékeit. Ő csak annyiban független, hogy több szolgáltatóval is kapcsolatban van. De ha vele tárgyalsz, mindig gondolj bele, hogy lehet, hogy azt fogja ajánlani, amin a legtöbb jutaléka van, nem azt, ami neked a legjobb.


Az alap különbség az ügynök és a tanácsadó között, hogy az ügynök "ingyen" dolgozik, ő a szolgáltatók jutalékából él. Aki tényleg tanácsadó, az tőled kér díjazást a munkájáért.

2017. aug. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
kiszamolo.hu
2017. aug. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Elsô válaszolóval erősen vitatkoznék, bár van benne igazság, ám az általánosítás veszélyes dolog. Szokták mondani, hogy minden férfi, meg minden nő egyforma, ennek ellenére mégis választunk párt magunknak...

Kérdésre válaszolva: nekem fontos szempont lenne, hogy több társaságot képviseljen a tanácsadó, nem csak egyet, ügynökként. Illetve az is, hogy meg tudja mutatni a saját pénzügyi megoldását, befektetését, kötvényeit, egyéb referenciákat.

2017. aug. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xswerdy ***** válasza:
nem általánosítottam. Azt írtam: "lehet, hogy azt fogja ajánlani,... " Nem mondtam, hogy ez biztos, csak felhívtam a figyelmet, hogy kellő kritikávl kell szemlélni a tanácsait.
2017. aug. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!