Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Deviza számla nyitása, ha...

Deviza számla nyitása, ha HUF-ra van szükség elsősorban. Megéri? Tapasztalatok, javaslatok? Többi lent.

Figyelt kérdés
Tételezzük fel, hogy fizetés gyanánt 100 EUR-t kapok havonta külföldről. Az OTP-nél van lakossági forint alapú számlám, viszont annak ellenére, hogy a fizetés EUR-ban jön, nekem elsősorban HUF-ban lenne releváns és szükséges. Megéri az OTP-nél devizaszámlát nyitnom és úgy utalnom a forint alapúra, vagy jobban járok, ha az EUR a HUF alapú számlámra jön és azonnali váltással HUF lesz belőle? Várom a tapasztalataitokat, nem tudom, mi tévő legyek. Köszönöm a segítséget.

2018. márc. 22. 23:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyiss egy Transferwise borderless számlát, kapni fogsz német euró számla adatokat. Ez a számla teljesen ingyenes. Onnan kiutalhatsz magadnak forintot az OTP-s számládra kb 200 Ft körüli díjért, és középárfolyamon lesz a váltás, vagy megigényled a szintén ingyenes Transferwise debit kártyát, és azzal költöd a pénzed.
2018. márc. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A Transferwise-nak már utananéztem, mennyire megbízható?
2018. márc. 23. 17:29
 3/5 anonim ***** válasza:

"Megéri az OTP-nél devizaszámlát nyitnom és úgy utalnom a forint alapúra, vagy jobban járok, ha az EUR a HUF alapú számlámra jön és azonnali váltással HUF lesz belőle?"


Nem éri meg csak azért devizaszámlát nyitni, hogy utána arról továbbutalj egy forintszámlára. Az neked plusz költség, ráadásul macera is. Ha másra nem használnád, akkor ne nyiss.

2018. márc. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"A Transferwise-nak már utananéztem, mennyire megbízható?"


Nekem eddig tökéletesen működött, semmi gond nem volt.

2018. márc. 24. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2018. márc. 24. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!