Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a lakáshitel felvétel...

Mi a lakáshitel felvétel pontos menete?

Figyelt kérdés

Leszögezném, hogy igen, gugliztam. Lehet, sőt biztos, hogy én vagyok csak béna, de olyan leírásokat találtam eddig, hogy milyen feltételek vannak, stb.

Engem az érdekelne, hogy mit milyen sorrendben kell intézni. És igen, hitelképes vagyok, bankban is voltam, de ott annyira evidensnek vesznek mindent, hogy az ember tisztában van vele, hogy mikor, kivel csináltatom meg pl. az adásvételit, hogy szégyellem, hogy nem tudom.

A családban senki sem vett fel lakáshitelt eddig, így nem tudom megkérdezni senkitől.

Szóval az alapszitu legyen az, hogy hitelképes vagyok, adóstársam is van, minden papír rendben, önerő megvan. Megegyezek a lakás tulajdonosával a vételárban, kezet fogunk rá. Innentől hogy van tovább a mese? Mit kell tennem? Mit kell kérnem az eladótól? Kihez megyek (bank, ügyvéd, vagy a jó édes anyámba, hogy ilyeneket kérdezek)?

Nekem az is jó, ha valaki belinkel egy cikket, videót, csak valahonnan tudjam már meg. :) Köszi!



2018. márc. 27. 22:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj egy független tanácsadóval, aki hitellel foglalkozik. Elmegy, megkérdezi mennyi hitelt szeretnél milyen futamidővel, havonta mennyit tudsz fizetni, lesz-e adóstárs vagy nem. Kikérsz egy KHR-státusz papírt valamelyik banktól és ezeket egy űrlapra leírjátok, odaadod a KHR papírt. A tanácsadó elmegy és a partneri viszonyban lévő összes hitelintézetnek elküldi az ajánlatot, amire válaszolnak, akár többen is. Találkoztok újra amikor ez már megvan és kiválasztod azt a pénzintézetet, amelyiknek a legmegfelelőbb számodra az ajánlata. Megkötitek a szerződést és elindul a folyamat. Kb. 1 hónap mire megkapod a hitelt. Ha akarod tudok ilyen szakembert, remek vezető tanácsadó.
2018. márc. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Ha megvan, hogy melyik bank, illetve, kinézted már az ingatlant.. akkor, először ügyvédet keresel aki megírja az adás-vételi szerződést, azt h ebbe mi álljon bankfüggő, mindegyik mást kér beleírni, de ezt megtalálod szerintem a bank oldalán is. Aláírjátok a szerződést. Azzal és a papírokkal amit a bank kér ( munkáltatói, stb.) bemész és beadod a hitelkérelmet. A tulajdoni lapot általában a bank kéri le. Miután beadtad ki fog menni egy becsüs, hogy mennyit ér amit venni szeretnél, megéri e nekik.. ha minden stimmel az eladónak elutalják a pénzt és ennyi
2018. márc. 28. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Először a bank (ott kezd), utána pedig az ügyvéd elmond mindent.

Amit az egyik nem, azt a másik kiegészíti.

Csak kérdezz, ha valami nem tiszta!


Közvetítők közül nem mind tisztességes. Oké, van, de honnan tudod melyik az?

2018. márc. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Bankban honnan tudod ki mennyire tisztességes?
2018. márc. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A bankban mindegy, hogy az X bank újbudai fiókjában Y-né Z Katalin tisztességes-e, a hitel kondíciói, részletei nyilvánosak és fixek. Nem múlik annyi minden rajta.


A közvetítő viszont rengeteg irányba terelhet.

2018. márc. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
26%
Ugyanazt hozza ő is a partnerektől, ráadásul van választási lehetőséged is.
2018. márc. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor leírom neked tömören:

1. Győződj meg róla, hogy hitelképes vagy. Rendben van-e a KHR-ed? Megvan-e az önerőd? Munkaviszonyod rendben van-e? A cég, ahol dolgozol rendben van-e? Van-e jelenleg hiteled, ha igen azok törlesztése mellett belefér-e a fizetésedbe a felvenni kívánt hitel? Ha többen veszitek fel a hitelt akkor az adóstársakra ugyan ez érvényes.

2. Válaszd ki az ingatlant. Ha megvan fogadj ügyvédet ő közreműködik az adásvételi szerződés megkötésében. Tipp: ha megvan a bank, ahol felveszed a hitelt, akkor az adásvétel szerződés tervezetet vidd be és kérdezz rá, hogy ez nekik megfelel-e, hiszen a legtöbb banknál vannak olyan kritériumok, hogy minek kell benntlennie a szerződésben. De ezeket akár el is kérheted előre és az ügyvéd úgy írja be! Vélhetően foglalót fogsz fizetni, javasolom, ha ezt készpénzben fizeted akkor írass az eladóval erről egy átvételi elismervényt. Feleslegesnek tűnhet, mert általában a szerződésben benne van, hogy az aláírásával egyidejűleg elismeri, hogy a foglalót átvette, de biztos, ami biztos. Ha lesz vételárrészlet akkor szerintem utald. Itt fontos, hogy egyértelműen beazonosítható legyen az utalás. Ha bármi mást is utalsz még az eladónak akkor az külön utalásba legyen, nem vond össze. Ami még fontos, hogy a fizetési határidőt meghatározásánál kalkuláljátok bele a hitelbírálat idejét is. Kellemetlen ha utólag kell módosítani emiatt a szerződést.

3. Válaszd ki a finanszírozó pénzintézetet! Kérj be ajánlatokat, nézd meg a feltételeket stb. Megéri rászánni az időt. Ha megvan akkor mehetsz a bankba. Ott el fogják mondani pontosan, hogy mik azok az dokumentumok amiket be kell adnod a hitelkérelemhez. De egyébként a bankok weblapján fent van ez a dokumentumlista, megnézheted és összeszedheted a dokumentumokat ezzel időt takarítasz meg. Ha beadtál mindent akkor már csak várnod kell a pénzintézet döntésére. Ha megvan a döntés, arról a bank értesít és közli feltételeket: általában szerződéskötési, folyósítási és egyéb feltételek kerülnek kikötésre. Nyilvánvaló, hogy csak akkor tudsz szerződni, ha a szerződéskötés feltételeit teljesítetted (persze csak ha ilyen előírásra kerül). De ezeket a bankban el fogják mondani részletesen, hogy melyikkel mit kell csinálni, hogyan kell beszerezni.

4. Szerződéskötés. A tervezeteket kiküldi a bank legalább 3 nappal aláírás előtt, addig van időd átolvasni, gondolkodni rajta. Ha hibát találsz benne jelezd (pl. személyes adatok stb.). A legtöbb esetben magánokirat és közokirat is készül. Evidens, hogy ezeket alá kell írnod, akkor fogy életbe lépni a szerződés. Aláírás után a bank, vagy te beviszed a jelzálog bejegyzési kérelmet a földhivatalba. A földhivatal a jelzálogot és esetlegesen az egyéb jogokat másnap széljegyre teszi.

5. Folyósítás. Ha teljesítettél minden folyósítási feltételt (ha került kikötésre került, pl. széljegyes tulajdoni lap stb.). Akkor a bank az adásvételi szerződésben megjelölt számlaszámra fogja utalni a hitelösszeget. Ezzel neked tennivalód nincs.

Ha az eladó megkapta a pénzt akkor jelzi az ügyvédednek, akiknél letétben van az eladó nyilatkozata a tulajdonjog lemondásról. Ekkor az ügyvéd beviszi a földhivatlba (amikor aláírtátok a adásvételi szerződést akkor ő bevitte azt a földhivatalba, kérve a tulajdonjog szerzésre a kérelmedet függőben tartással, azaz akkor lesz tényleg a tiéd ha a jelenlegi tulajdonos nyilatkozik arról, hogy lemond a tulajdonjogáról). Ezután kapsz a földhivatalról egy levelet, hogy az ingatlan tulajdonjoga a tiéd lett.

A NAV-tól pedig kapsz egy levelet az illetékfizetéssel kapcsolatban :) Ezt természetesen be kell fizetned!

6. Törlesztés. Folyósítás után a fizetési terv szerint fizetsz futamidő végéig.


Hát kb. ennyi. Azért az tudni kell, hogy miden ügylet más és más de az alapja ez. A többit pedig a bankban elmondják.

2018. márc. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!