Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mastercardom van és a csekket...

Mastercardom van és a csekket március 31-ig kellett volna befizetnem. Ma megpróbáltam befizetni, de azt mondtak érvénytelen a csekk. Holnap elmegyek oda ahol csináltattam a kártyát. Mire számíthatok? Felszámolnak nekem valami kamatot?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 3. 19:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Csekket befizetni?

A csekk érvénytelen? Azt befizetheted bármikor, sem a posta, sem az icsekk alkalmazás nem figyeli, de más sem és épp az a lényeg, hogy az ügyfél fizesse be, tehát ha figyelik sem tilos.


Milyen módon akartad fizetni?



Kamatot nem a bank fog felszámolni, hanem a csekk kibocsátója, azaz pl. az áramszolgáltató.

De simán lehet, hogy néhány napért semmit nem számolnak fel.



A kártyát nyilván a bankban igényelted értelemszerűen. Ott mit akarsz intézni?

Vagy esetleg a bankkártyád járt le és az az érvénytelen?

2018. ápr. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekem úgy van hogy ha költöttem pénz a mastercardomról, csekken tudom kiegyenlíteni a számlát amit a hó elején kiküldenek. Es hát a csekken rajta is van hogy befizetési határidő 31.-e volt. A bánkártyám működik, azzal semmi nincs.
2018. ápr. 3. 19:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez így eléggé hitelkártyának tűnik. Jó sok kamatot fogsz fizetni, mivel kicsúsztál a fizetési határidőből. Azt nem értem, mi az, hogy érvénytelen a csekk, ilyen nem létezik.
2018. ápr. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

De a csekket postán akartad befizetni és a posta nem fogadta el? Vagy ki?

Ezt nagyon jó lenne tisztázni.


Ez akkor hitelkártya és amit elköltöttél a hitelkeretből azt szoktad csekken visszafizetni.

Melyik bank, milyen kártya?


Hitelkártyaköltést mindig vissza lehet fizetni banki átutalással is a folyószámládról. Akkor is ha más banknál van a folyószámlád.

És akkor ha munkanap van, még aznap jóváírják a visszafizetést. Tehát holnap fizesd vissza átutalással és akkor nem kamatozik tovább a tartozásod.


De a fióki pénztárba is bemehetsz és ott is be tudod fizetni a tartozást. Nem tudom melyik bank, de nem hiszem, hogy ezt bármelyik bank korlátozná.

2018. ápr. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem Magyarországi bank, külföldön élek, svájcban. Kredit kártya, igen.

Postán akartam kifizetni, de akihez odavittem, rábélyegzett egy érvénytelent és mondta hogy nem tudom kifizetni. Annyira megdöbbentem hogy eljöttem azt semmit nem kérdeztem.

Van egy maximális limit, ami fölé nem tudok menni.

Igen, holnap bemegyek és a bánkártyámról kifizetem átutalással. Ill először megkérdem mi lett/van.

Utána odavittem egy automatához, hogy megnézzem az egyenlegem, de azt írta hogy hiba van és kidobta a kártyám. Letilthatták volna?!

2018. ápr. 3. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!