Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Határ közeli osztrák bank,...

Határ közeli osztrák bank, ahol esetleg magyar ügyintézés is van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék nyitni egy osztrák bankszámlát amit PayPal-el kötnék össze és erre az osztrák számlára küldeném időnként a PayPal-on összegyűlő pénzt. A kérdésem az lenne, hogy tudtok-e ilyen határ közeli bankot, ahol külföldiként nyithatok számlát, illetve nem lenne hátrány ha volna magyar ügyintézés is esetleg. Továbbá vannak-e egyéb tudni valók ezzel a dologgal kapcsolatban?



2017. jún. 16. 20:32
 1/6 anonim ***** válasza:
27%

Persze, feleségül ne vegyenek? Adót akarsz csalni, és még segédkezzenek is hozzá magyarul, meg még határközeli is legyen. Őrület komolyan.

Egyébként, lehet nyitni bankszámlát, de tudnod kell németül vagy angolul. Inkább egy nyelvet tanulnál meg...

2017. jún. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
De igaziból felesleges köröket futnod, mert '17-től automatikus adatcsere van az EU országok között. Ergo az osztrák számládról is tudni fog itthon a NAV.
2017. jún. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ha a magyar címeddel osztrák számlát nyitsz, azt jelentik a NAV-nak.

De a nagyobb gond, hogy a magyar Paypalodhoz nem kapcsolhatsz osztrák számlát, csak magyart, vagy amerikait.

Esetleg osztrák lakcímbejelentéssel életképes lenne az ötleted. Bár lehet, egy idő után letiltana a Paypal, ha azt látná, hogy Magyarországon regisztráltad az osztrák számlát, és rendszeresen onnan is lépsz be.

Egyébként a legtöbb határ menti városban szinte minden bankban van magyarul tudó ügyintéző. Én Oberwartban, a Bank Burgenlandban beszéltem is eggyel.

2017. jún. 17. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amúgy meg külföldi bankszámlák esetében kérnek külföldi lakcímet is az esetek jelentős részében, tehát nem csak úgy van, hogy gondolok egyet és átmegyek bankszámlát nyitni...
2017. jún. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Határ közeli magyar bank, ahol esetleg román ügyintés is van? Most komolyan elvárás, hogy egy másik országban magyarul szóljon hozzád az ügyintéző? :D LOL Én makogva nyitottam számlát Németországban, de németül, ennyit meg lehet tanulni azért...
2017. jún. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Estádio de Felchút ***** válasza:
88%
Van, Kismartonban, magyar ügyintézők is dolgoznak.
2017. jún. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!