Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mekkora összegű személyi...

Mekkora összegű személyi kölcsönre számíthatok az OTP banknál?

Figyelt kérdés
Van már egy kb. 5000Ft havi törlesztésű személyi kölcsönöm, amit még 4 évig fizetnem kell, ill. van diákhitelem, ami havonta kb 8500Ft. A havi nettó fizetésem 140eFt. Olyan 2,5mFt gondoltam, tudom a havi törlesztés magas, viszont ez nem okozna problémát. A válaszokat előre is köszönöm!

2018. ápr. 27. 18:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
semekkorára, van két hiteled egy alacsony fizetésre
2018. ápr. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De miért nem? A két hitelem törlesztése összesen "csak" 10%-a a fizetésemnek, a törlesztő részlet pedig hivatalosan a jövedelem max 50%-a lehet. Tudom, hogy nem szokása a bankoknak a teljes 50%-ot kihasználni, de az, hogy nem adnának semmit az szerintem nem igaz.
2018. ápr. 27. 19:13
 3/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Tehát ha jól értem, akkor felvettél egy kicsi hitelt nagyon sok évre, hogy párezerrel kevesebb legyen a törlesztő (tipp: 200eFt 4-5 évre, ahelyett, hogy 3 évre 7000-ért vagy 2 évre 10000-ért vetted volna fel), de azt várod, hogy a bank adjon neked egy bő 60 ezres törlesztőt? Ha én bírálnám el a hitelt, tuti nem adnám meg.
2018. ápr. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen azzal tisztában vagyok, hogy anno hülyeség volt felvennem ilyen hosszú futamidőre annyi pénzt, de sajnos muszáj volt, plusz azóta kb. duplájára nőtt a fizetésem. Tudom, hogy kicsi az esély arra, hogy ennyit adjanak, de arra lennék kíváncsi, reálisan kb. mennyire számíthatok. Plusz lehet hogy most hülyeséget kérdezek, de olyant nem lehet, hogy a meglévő havi 5eFt-os személyi kölcsönöm fennmaradó részét az újonnan felvett hitellel kiváltom?
2018. ápr. 27. 19:36
 5/6 anonim ***** válasza:

Van már egy személyi kölcsönöd, azt nem fizetted vissza + egy Diákhitel - csak megerősíteni tudom az előzőeket: nem valószínű, hogy adnak hitelt.

"tudom a havi törlesztés magas,viszont ez nem okozna problémát" - no, hát ha ez nem okozna problémát, akkor havi 60 ezer ft-jával szépen fizesd vissza a személyi kölcsönödet, ha minden igaz, 4 hónap alatt meg is lenne és utána megkéárdezheted a banktól, hogy kaphatsz-e hitelt és mennyit?

De nettó 140-re a 2,5 millió akkor is sok - főleg egy diákhitellel megspékelve.

2018. ápr. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a válaszokat. Akkor megpróbálom minél hamarabb visszafizetni. Anno (2015) mikor felvettem ezt a kölcsönt nagyon el voltam adósodva, és most hogy utánaszámoltam akkoriban a 79 ezres fizetésem majdnem fele, össz. kb 34eft csak hitel volt. :S Hosszú sztori, de hála az égnek, most már kikászálódok belőle. Ez a mostani hitel egy kis vidéki tanyára, vagy valami hasonlóra kellene. Nem egyedül laknék ott viszont csak én tudok hitelt felvenni (ez is hosszú sztori), emiatt nem lenne gond a nagy összegű havi törlesztő. Lakáshitelhez sajnos önerőm viszont nincs, pedig az jobb lett volna a hosszabb futamidő miatti kisebb havi törlesztő miatt.
2018. ápr. 27. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!