Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mikor derül ki, ha egy ingatla...

Mikor derül ki, ha egy ingatlannal valami "baj" van?

Figyelt kérdés

Szeretnénk lakást vásárolni és rengeteg ingatlant megnéztünk az elmúlt két napban. A tulajdonosok többsége állította, hogy per, teher, hitelmentesek az ingatlanjaik és nincs rajta semmilyen haszonélvezeti jog sem senki részéről.

Ezek, illetve más egyéb "buktatók" azonnal kiderülnek, ha helyrajzi szám alapján lekérem a tulajdoni lapot? Mire kell még nagyon odafigyelni ezeken felül?



2018. máj. 15. 16:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ügyvéd kötelessége lekérni a földhivatalból az adatokat. Értelem szerűen már foglaló / előleg esetén is olyan szerződést kell írni, hogy amennyiben nem tehermentes az ingatlan azonnal vissza az egész vagy kompenzáció, stb...


Amire még oda kell figyelni azok a közműtartozások (ált. nincsenek bejegyezve sehova), a tulajdonostól kell kérni, hogy hozzon nullás igazolást minden közműtársaságtól / internetszolgáltatótól, stb...

2018. máj. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezek kiderülnek a tulajdoni lapról. Ezen kívül szokás a közüzemi számlák fizetéséről is papírt bemutatni ( közüzemi nullás igazolás)
2018. máj. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A közüzemi nullás igazolás jó ötlet! Tulajdoni lapot helyrajzi szám ismeretében én is tudok lekérni ügyfélkapun keresztül, ha minden igaz, szóval az még az ügyvéd előtt ki is tud derülni, ha valami baj lenne.
2018. máj. 15. 16:34
 4/9 anonim ***** válasza:
Tulajdoni lapot nem csak most, hanem majd birtokba adás előtt is le kell kérni. Birtokba adás napjára meg az utolso vételár részletét időzíteni és a kiköltözést. Amíg nem költözik ki nem kapja meg az utolsó reszletetta vételárnak és az ketyeg napi kötbérrel minuszolodva.
2018. máj. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Alapvetően én is ingatlanirodán keresztül néztem eddig a hirdetéseket, de most belefutottam egy "tulajtól" típusú hirdetésbe az ingatlan.com-on. Nem hiszem, hogy az én kedvemért inkább ingatlanirodán keresztül akarná az eladó értékesíteni a lakást, de alapvetően igen, én is nyugodtabban vennék úgy kecót.

A falak állapota nekem irreleváns, mert panel. Ha olyan nagy baja lenne amit egy glettelés és festés nem oldana meg, akkor össze is dőlne az épület. :D

Alapvetően pedig felújítandót keresek, szóval nem izgat, ha mindent ki kell cserélni. Csak ne legyen rá bejegyezve haszonélvezeti jog pl, vagy tartozás, stb.

2018. máj. 16. 17:39
 6/9 anonim ***** válasza:
Na az ingatlanos hiéna megjelent. 100bol 99 Ingatlanos semmire sem jó csak lehuz egy valag pénzzel... El kéne dozerolni őket.
2018. máj. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezért kell ingatlanközvetítőre bízni a dolgot... Ők jobban átlátják,biztonságosabb... Minimál befektetés, de megéri. Én a GDN-t bíztam meg a lakásvásárlásnál. Minden segítséget megkaptam, így buktatók sem voltak.
2018. máj. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nekem a GDN-nel nincs jó tapasztalatom. Velem egyszer eljátszották azt, hogy egy szóbeli ajánlattétel után behívtak az irodájukba az előleggel, hogy aláírjuk az előszerződést, majd a helyszínen közölték, hogy fel órával ezelőtt ígértek rám. Nagyon akartam a lakást, jó áron is volt, így lenyeltem a békát és rádobtam 1 milliót a korábbi ajánlatomra, feltételezve, hogy akkor biztos több, mint amit rám ígértek. Erre a hölgy boci szemekkel nézett rám, hogy de hát ennyit kínáltam érte eredetileg is...mondom biztos, hogy nem. Ő meg állította, hogy tisztán emlékszik rá. Én meg otthagytam ahogy van, és mivel több ingatlaniroda is értékesítette a lakást, ezért megvettem máson keresztül (nem csinálok ingyen reklámot), annyiért amennyit eredetileg a GDN-nek ajánlottam. :)
2018. máj. 17. 01:15
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nálam ilyen probléma nem volt. Sok jót hallottam a GDN-ről és én is csak jókat tudok mondani róluk.
2018. máj. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!