Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kezesnek mentem és tartoznak...

Godmenxd kérdése:

Kezesnek mentem és tartoznak mit csináljak!?

Figyelt kérdés
4 ével ezelött elmentem kezesnek és nekem kellet kifizetni a más tartozását (provident) az utolso feszolitásra inkáb kifizettem és most nem akarják kifizetni nekem a pénzt mit tudnék ellene tenni hogy kifizessék. nincs semmim amivel rá tudnám venni hogy fizzesenek , valaki járt iggy

2018. máj. 19. 17:34
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Tanulsz belőle és legközelebb nem leszel ilyen balek.
2018. máj. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Azt hiszem most egy eletre megtanultad mit jelent 'kezesnek' lenni. Soha nem fogod viszontlatni a penzedet. Aki ennyire buta, meg is erdemli.
2018. máj. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Ügyvéd tanácsolhat valamit , kb végrehajtói végzés fizetési felszólítás és fizetés behajtás meghagyással .
2018. máj. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
20%
Én azt hittem, ilyen kezeskedés már nincs is, mert senki nem vállalja be. Csak akkora összegre vállalj, ami nem fáj, ha elbukod. (Mint most is.) Ráaádsul aki már Providenttől vesz fel hitelt, ott már eleve baj van... Vagy kértél volna biztosítékot (aranyékszer, ilyesmi)
2018. máj. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
Mennyit buktál? Polgári per? Érdemes?
2018. máj. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Polgári peres eljárásban követelheted tőle a pénzt: kérdés, érdemes-e (azaz mekkora az összeg) és van-e hozzá idegrendszered?
2018. máj. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Közjegyző nél fizetési meghagyás
2018. máj. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ahogy az utolsó írja Fizetési meghagyás es végrehajtás kérése. Polgári perré csak akkor alakul át, ha ellentmondanak a követelésednek.Ehhez ügyvéd sem kell neten a mokk.hun fent vannak a nyomtatvanyok kitöltöd bemesz egy közjegyzőhöz postán 3% illetéket vagy minimum 5000Ft-ot befizetsz és pár héten belül jogerős hatsrozatod lesz a végrehajtásra ha nem mondanak ellent 15 napin belül. Utána végrehajtás, hasonlóképp mint a fizetési meghagyás.


Ha ellentmond, akkor bizonyítási eljárásban kell majd alátámasztanod a követelésed jogosságát.

2018. máj. 20. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!