Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ilyen esetben mi a menete a...

Ilyen esetben mi a menete a lakásvásárlásnak? (hitel)

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok, egyedülálló, senkim nincs akitől segítséget (tanácsot) kérhetnék.

Jelenleg külföldön dolgozok, beosztott vagyok, takarítok.

Havi kb. 1600 fontot keresek. Ennek a fele marad meg.

Szeretnék Mo.-n hitelre venni egy kisebb lakást, ezt ki szeretném adni albérletbe addig ameddig én itt vagyok külföldön.

De teljesen tájékozatlan vagyok, soha nem volt még hitelem, és lakás/házat sem vettem még.

Valaki elmondaná mi a menete?

Ha kinézek egy lakást kb 10 millióért, amit meg is vennék, akkor hogyan tovább? Elmegyek a bankba a munkáltatói igazolással gondolom.(?)

De vajon ennyi fizetésre kapok ennyi hitelt? Mennyi önerőt kell befizetnem? Ha sikerül is, akkor a bank a tulajnak utalja a felvett összeget? De mi van akkor ha a banki bírálat alatt elkel a lakás, mert valaki kifizeti kb.ben?


2018. máj. 24. 00:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Elmégy a bankba , megkérdezed milyen nyomtatványok kellenek, és azokat beszerzed. Gyakran csak a bank saját formanyomtatványa jó munkáltatói igazolásnak, úgyhogy nem fogod olyan egyszerűen megúszni, mint gondolnád.

Ha bevitte a szükséges dokumentumokat (általában: munkáltatói igazolás, bankszámlakivonat másolat, ilyesmi), akkor elbírálják a hitelt, majd ha minden oké, akkor a bank kiküld egy értékbecslőt és ha az is rendben találja az ingatlan értékét, akkor bemehetsz szerződést kötni.

Általában 30% önerőt kérnek és általában a fizetésed fele lehet maximum a havi törlesztő.

A bank csak a tulajnak utalja az összeget, és az "elmegy közben a lakás" jellegű problémákat úgy iktatod ki, hogy előbb kötöd meg az adásvételit mint a lakáshitelt felveszed. (A lakáshitel felvételének egyébkét követelménye hogy bevidd az eredeti adásvételit.)

Mondjuk megcsinálod a hitelbirálatot, ha az pozitív, aláirod az adásvételit és indítód tovább a hitelfelvételt.

2018. máj. 24. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!