Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Személyi kölcsön előtörlesztés...

Személyi kölcsön előtörlesztésnél a törzstőkét törlesztem?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Van egy otp személyi kölcsönöm elképesztő jó kamattal 1,4millióra fizetek vissza 2,3milliót. 5 évig fizetek 37500forintot 2 éve fizetem. Olvastam,hogy lehet 200.000 forintog előtörleszteni dijmentesen, tehát ha én most beletolok 200.000 forintot akkor a törzstőkét csökkentem? 5 havi részlet befizetésén gondolkodtam, hogy annyival is kevesebb legyen de ha a tőkét húzom vissza akkor nem elég, hogy a tőkének csökkennie kell de kamatnak is nem? Tehát visszatolok 187ezret akkor leugrik 5 hónapom plusz mondjuk 1-2 forint a havi törlesztőből ugye? Lehet, hogy ostobaság amit mondok ezért kérem a segitségeteket.



2018. máj. 25. 16:33
 1/1 xswerdy ***** válasza:

törzstőkéje cégnek van, egy hitelnél tőkét és kamatot kell törleszteni.


A hitelt annuitásos módon törleszted. Ez azt jelenti, hogy kiszámolják, hogy adott kamatszint mellett mennyit kell havonta fizetned, hogy a törlesztőrészletek azonosak legyenek. Ezen belül minden hónapban egyre kevesebb a kamat rész, és egyre több a tőke rész. Hiszen felvettél egy adott összeget. Az egy hónapig kamatozik, amikor először visszafizetés van. Akkor kifizeted az addig felgyült kamatot, és egy picit a tőkéből. A következő hónapban már kevesebb less a kamat, hiszen kevesebb a tartozásod, így a törlesztőrészlet már még egy kicsit több tőke törlesztést tartalmaz.


Ha egy adott hónapban a kötelezőn felül többet fizetsz vissza, akkor nyilván a tőkéből törlesztesz többet a kelleténél, hiszen a felgyülemlett kamatot már a normal törlesztőrészletben kifizetted.


Előtörlesztés után át kell a banknak kalkulálnia a hiteledet. Szokott lenni olyan konstrukció, amikor a törlesztő részetek összege csökken, és a futamidő marad, vagy a részletek maradnak, és a futamidő csökken. Kérdezd meg a bankban, hogy a te hitelednél melyikre van lehetőség.

2018. máj. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!