Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Internetes vásároltam és egy...

Internetes vásároltam és egy kis probléma?

Figyelt kérdés

Vásároltam neten bankkártyával, de nem néztem, hogy az erste bank ma 11 és 21 között karbantartást végez, ezért nem vonta le a pénzt. Ilyenkor ha vége a karbantartásnak 21 óra után rögtön megterhelődik a számlám, vagy csak holnap? (fontos lenne, hogy ma)

[link]



2018. máj. 27. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Hét vége van, tranzakció sztem függöben lenne amúgy is. Holnap reggel megnézed levonták e. Eladó meg csak akkor postáz, ha mejött az utalás.
2018. máj. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit zagyvaság, amit a magyarázatban írsz.


Nincs olyan, hogy vásárolsz kártyával, de nem vonja le a pénzt. Ha szünetel a bankkártyás vásárlás is (ami nagyon ritka), akkor vissza fogják utasítani a fizetési tranzakciót, és nem tudsz tovább menni, természetesen pénz sem lesz levonva. Ha elfogadásra került a tranzakció, akkor az elfogadó sikeres tranzakcióként fogja nyilvántartani, az összeg előjegyzett kártyaforgalomként nyilvántartásra kerül, majd pár munkanap múlva könyvelődik is.


Amúgy ha figyelmesen elolvasod a linkelt oldalt, az egyértelműen leírja, hogy a kártyás vásárlás nem szünetel.

2018. máj. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem kártyás fizetés, hanem internetes fizetés kártyával... Tudod beírod kártyaszám, név, lejárat, 3 jegyű kód.. Ezután megterhelődik a számla, és a számla megterhelődése után jön amit vásároltam. Szóval a kérdés, hogy a karbantartás vége után megterhelődik egyből a számla v nem?
2018. máj. 27. 15:32
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs különbség a kettő között, mindkettő kártyás vásárlás, csak az egyik a kártya jelenléte nélkül történik.


Nem értem, miért kevered ide, mikor terhelik be ténylegesen a számlád (ami hétvégén soha nem történik meg). A szolgáltató, akinek fizetsz, annyit lát, hogy sikeres vagy sikertelen volt a tranzakció. Nem látja, mikor terhelik a számládat a valóságban (ami több munkanap is lehet). Ha sikeres a tranzakció, akkor a fizetést sikeresnek veszik, és küldik a megrendelt cuccod (persze valószínűleg nem vasárnap fogják ezt megtenni, mert nem sokan dolgoznak ilyenkor).


De még egyszer leírom, olvasd el az általad belinkelt leírást, feketén fehéren benne van, mi NEM szünetel, és a bankkártyás vásárlás is ilyen. A vásárlásod minden bizonnyal végbemenet, kivéve persze ha nem kaptál ennek az ellenkezőjéről tájékoztatást.

2018. máj. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

nem értem, hogy mit nem értesz, de tessék:

".... a kártyához tartozó bankszámla megterhelése esetén, a rendszer automatikusan jóváírja a felhasználói fiókban az aktuális árfolyamnak megfelelő..."

2018. máj. 27. 15:43
 6/8 A kérdező kommentje:
másoktól megkérdeztem, pár perc alatt levonja a pénzt is és meg is jön a megvásárolt szolgáltatás.
2018. máj. 27. 15:52
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem teljesült a tranzakció, az nem azért van, mert az ERSTE karban tart, hiszen oda van írva, hogy nem érinti a karbantartás a kártyás fizetést.
2018. máj. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek szerintem az a problémája, hogy vásárolt kártyával, de nem látja, hogy le lenne vonva a pénz.

Teljesült-e a vásárlás?

Nagy valószínűséggel igen, hiszen kártyás vásárlásnak minősül. Azért nem látod a terhelést, mert:


"2018. május 27. vasárnap 11:00 és 21:00 időpontok között


az Erste LAKOSSÁGI NETBANK, Vállalati NetBank és Erste MobilBank, valamint MobilePay alkalmazások működése szünetel, illetve az Erste TeleBank és SMS szolgáltatások KORLÁTOZOTTAN lesznek elérhetőek.


"A fenti karbantartás ideje alatt az alábbi szolgáltatásaink lesznek elérhetők:

...

fizetés és vásárlás bankkártyával

készpénzfelvétel és egyenleglekérdezés ATM-en keresztül"


Ergo a netbankon nem látod, hogy ha teljesült.

Nagy valószínűséggel 21 óra után ki fog derülni, hogy teljesült-e?

2018. máj. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!