Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vásároltam az interneten és...

Vásároltam az interneten és rózaszin csekkel fizettem, de valahogy a pénz mégsem érkezett meg annak akinek utaltam. Vajon mi lehet a probléma, visszakaphatom még azt a pénzt? Nem kis értékről lenne szó!

Figyelt kérdés
Vásároltam az interneten és rózaszin csekkel fizettem, minden rendben volt a számot is leellenőriztem a terméket áruló is megnézte stimmelt. El utaltam, de valahogy a pénz mégsem érkezett meg a számlájára. Vajon mi lehet a probléma, visszakaphatom még azt a pénzt? Nem kis értékről lenne szó!

2012. szept. 10. 23:04
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Minden valószínűség szerint a kedves eladó lenyúlta a pénzedet, és most hülyít. (bár azt nem írtad, hogy mikor adtad fel, azért egy hetet adjál neki, hogy megérkezzen).

Elég valószínűtlen, hogy a posta lenyúljon egy készpénzátutalási megbízást, mikor a kezedben van a feladóvevény a feladásról...


Visszaszerezheted a pénzedet, igen, polgári perben, vagy ezt kombinálva csalás miatti feljelentéssel a kedves eladó irányába, ha köti az ebet a karóhoz. Neked ott van a csekk a feladásról bizonyítéknak, innentől ő jön.


És szokjál hozzá, hogy ha neten vásárolsz ismeretlenektől, akkor ott lehetnek ilyen csúnya bácsik is, akik akkor is azt mondják, hogy nem jött meg a pénz, ha megjött...

2012. szept. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én ezért mindig leellenőrzöm, hogy akinek fizetek milyen értékeléseket kapott a többi partnerétől. Csak olyantól vásárolok, akinek már sok vásárlója volt, és mindenkivel sikeresen zajlott a tranzakció. Nekem még soha nem nyúlták le a pénzemet, pedig 5 éve minden hónapban veszek netről ruhákat, nem kis pénzért. Neked is ezt ajánlom.
2012. szept. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, a csekk, ami a saját példányod, pont ilyen esetekre (is) van kitalálva.
2012. szept. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
1.-nek. Értem, 2012 8.28-án küldtem el. Még várok pár napot, és akkor forduljak a rendőrséghez? Nagoyn szépen köszönöm a válaszodat
2012. szept. 11. 16:25
 5/7 A kérdező kommentje:
Én is leellenőriztem 997-ből 958 pozitiv értékelés és mindössze 2 db negativ, a többi semleges. De rendben, ezentól megfontolom, hogy kitől veszek és kitől nem.
2012. szept. 11. 16:27
 6/7 A kérdező kommentje:
a másodiknak volt az előző komment.
2012. szept. 11. 16:28
 7/7 A kérdező kommentje:
3.nak. Értem. köszönöm a válaszát.
2012. szept. 11. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!