Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha szeretnék venni részletre...

Ha szeretnék venni részletre egy laptopot, és ha a családom az ERSTE banknál van, akkor lehetetlen?

Figyelt kérdés
Laptopot szeretnék venni továbbtanulás miatt, ugyanis az egyetemhez elengedhetetlen már manapság. Mivel több elektronikai üzletben is lehetőség van részletre fizetni 0%-os THM-mel, úgy gondoltam, így vásárolnánk meg, mivel egyben nagyon drága lenne. Viszont, úgy tudom, hogy az ERSTE nem ad áruhitelt, csak az OTP. De mi az ERSTE-nél vagyunk, így már az ember nem is vehet részletre semmit mert csak az OTP ad áruhitelt? Én egyáltalán nem értem ezt az egészet, nem is értek ezekhez a dolgokhoz, de gondoltam megkérdezem itt is, mert most nagyon elkeseredtem. Más alternatíva nincs is a részletfizetése a bankon kívűl?

2018. jún. 3. 23:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Aligha feltétele egy áruhitelnek, hogy a hitelt nyújtó banknál vezesd a számlád, de legjobb, ha közvetlenül az üzletben érdeklődsz, ahol a laptopot kinézted.
2018. jún. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy melyik banknal van szamlatok. Sot megcsak szamlatok sem kell lennie egy banknal sem.
2018. jún. 4. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi köze annak az áruhitelhez, hogy hol van számlátok? :D Fel ne kösd magad :D
2018. jún. 4. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Kell 3 havi hiteles számlakivonat amiből látják, hogy rendszeres jövedelmed van x összeggel.

Én CIB-nél vagyok és így vettem fel cetelem-el áruhitelt.

2018. jún. 4. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%

Azért rohadtul siralmas, hogy ahelyett, hogy dolgozni mennél nyáron, első gondolatod a hitel.

Siralmas, hogy nincs 150 ezer forint tartalékod sem, pedig ha már egyetemre mész, legalább 18 éves vagy és 3 nyarat végigdolgozhattál volna, másrészt ezek szerint a családod sem tud ennyit nélkülözni, ergó a pénzügyi kultúra otthon egyenlő a nullával.

Ideje lenne megérteni, amire nincs pénz, azt nem veszed meg, hanem elmész dolgozni és összespórolod.

2018. jún. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

Utolsó, a 0-s THM-es hitelek nem siralmasak. Én is vettem többször is így dolgokat úgy, hogy volt rá pénzem.

Minek költsem el azonnal, ha ráérek 10 részletben is? Nem kapok rá semmi kamatot.


Pontosan az szenved pénzügyi kultúra hiányában aki a hiteleket meg hitelkártyát ördögtől valónak hirdeti.

Az még nem lesz automatikusan okos aki a fogához veri a garast, spórol a wc papíron is, hogy majd egyben ki tudja fizetni az alsó kategóriás laptopot. Az ilyen ember gyáva és tudatlan.


Ebben most mellékes, hogy a kérdezőnek van e pkultrája vagy sem, nyilván nincs ha még csak 18 éves.

2018. jún. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%
Ezek a több részletes 0% kamatú vásárlások úgy működnek, hogy bemész az üzletbe, ott kitöltenek pár papírt, és aztán kapsz havonta csekket. A bankodnak még a közelébe se kell menni. Az üzlet az OTP-vel áll szerződésben, de neked nem kell ott bankszámládnak lennie. A papírok közt, amit aláirsz, ott lesz a szerződés is, amit az OTP-vel kötsz.
2018. jún. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

És azt a munkajövedelmi papírt ott kell kitölteni, vagy azt már itthon is ki lehet, ha kinyomtatom?

[link]

Ezt találtam

2018. jún. 4. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!