Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért van az, hogy ha 16:30...

Miért van az, hogy ha 16:30 után küldik a fizetésem, akkor az nem jön meg csak a következő munkanap?

Figyelt kérdés

Nálunk úgy van, hogy legkésőbb 10-ig van utalás. Ha 10-e hétvégére esik (mint most) akkor legkésőbb pénteken meg kell, hogy kapjam.

Már máskor is volt ilyen, hogy hétvégére esik 10-e. Akkor is a HR-es péntrken küldte, 16:50-kor állítása szerint (ez múltkori eset) és én ezt csak következő munkanap kaptam meg, azaz hétfőn.

Más munkatársam mondja,

hogy volt, amikor este 6 után küldte, sőt, volt, hogy este 8 után és ő akkor is megkapta.

Most hogy van az, hogy én meg nem kapom meg, ha fél 6 után küldik? Már megfigyeltem, mert volt, amikor 16:15-kor küldték, akkor megkaptam. De ha 16:30 után küldik akár egy percel, akkor már nem kapom meg.

Velem is volt olyan, hogy ha 16:30 után küldtem valakinek pénzt, akkor nem kapta meg, csak a kövi munkanap. Ha 16:30 előtt küldöm, akkor megkapja még az nap.

Ez hogy van?

Gránit banknál vagyok.



2018. jún. 8. 16:36
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Azt is nézni kell, melyik bankból küldik, ha valaki bankon belüli utalással kapja meg a pénzét, az gyorsabban ott van.
2018. jún. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%
Válassz normális bankot ne ilyen gránit szutykot.
2018. jún. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A bankon kívüli utazásokat a Giro Zrt rendszere írja jóvá, a következő időpontokban:


7:30-tól kezdődően, minden óra 30 perckor (7:30, 8:30, 9:30, 10:30, 11:30, 12:30, 13:30, 14:30, 15:30), valamint az utolsó kivételesen 17:00 órakor.


17 óra után reggel fél nyolcig -és hétvégén- a bankok közötti átutalások jóváírása szünetel.

2018. jún. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért van, mert a bankok 16:00-ig vagy 16:30-ig (ez bankfüggő) fogadják be a bankon kívüli átutalásokat aznapi teljesítésre. A bankon belüli átutalások teljesülhetnek akár este vagy hétvégén is.


A Gránit Banknak ehhez semmi köze ebből a szempontból, szóval aki azt javasolta, hogy válassz másik bankot annak lövése sincs a dologhoz. Esetleg ha ugyanott nyitsz számlát ahonnan utalják, akkor megkaphatod gyorsabban a fizetést, de nálam ez lenne az utolsó szempont bankválasztás esetén.

2018. jún. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!