Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lányom 4 ónapra megy külföldre...

Uborkka kérdése:

Lányom 4 ónapra megy külföldre tanulni eu-s országba. Otp junior kártyája van. Mindenáron rá akarják beszélni OTP devizakártyára. Van értelme vagy csak pénzlenyúlás?

Figyelt kérdés

#devizakártya #Pénzlenyúlás??
2018. jún. 12. 20:34
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
A kartyajat sehol nem fogja tudni hasznalni. Csinaltass neki visa kartyat, azt mindenhol elfogadjak.
2018. jún. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Vásárolni a Junior kártyával is ingyen tud ott ahol van kártyaolvasó.Én itthonról bármikor utalhatok neki .Ha kp kell akkor tudom,hogy nagyon drága az automatát használni,ezért inkább néhány száz Euróval a zsebében engedem el. (Havonta kell, ÖSSZESEN NÉGYSZER) utalni a kollégiumi szállásért euróban a kollégium számlaszámjára! Na ezt nem tudom,hogy olcsóbb.HA én itthonról utalom vagy ő utalja a JUNIOR kártyáról,vagy ehhez kell a devizakártya??
2018. jún. 12. 20:43
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

Amit írok akkor érvényes ha eurót használó országról van szó. Mert pl. Dánia hiába EU-s de dán koronát használnak.



Vásárolni és kpt felvenni jobb euró számlával kartyával.


Utalni nem biztos mert oké van váltás de lehet hogy a juniornál olcsóbb a díj. Ezt konkrét számlacsomagok esetében lehet összemérni.



Szerintem megérné nyitni de nem biztos hogy az OTP a legjobb.


A Raiffeisennek van elég jó euro számla kínálata. Úgy értem dijakban.

2018. jún. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Az otp a pénzlenyúlás. Menjetek másik bankhoz.
2018. jún. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Vásárolni a Junior kártyával is ingyen tud ott ahol van kártyaolvasó."


Igaz. És ahol elfogadják a kártyatípust. Németországban és Belgiumban sok helyen nem fogadják el a Visa és a MasterCard kártyákat, csak mondjuk Vpayt vagy Maestrot. Mondjuk ezen a problémán egy deviza MasterCard sem segít.


"Én itthonról bármikor utalhatok neki .Ha kp kell akkor tudom,hogy nagyon drága az automatát használni,ezért inkább néhány száz Euróval a zsebében engedem el. "


3,3 EUR + 1,67% a külföldi készpénz felvétel díja ATMböl, annyira nem vészes.


"(Havonta kell, ÖSSZESEN NÉGYSZER) utalni a kollégiumi szállásért euróban a kollégium számlaszámjára! Na ezt nem tudom,hogy olcsóbb.HA én itthonról utalom vagy ő utalja a JUNIOR kártyáról,vagy ehhez kell a devizakártya??"


Mármint a junior számlájáról utalja, nem a kártyáról.

Lehet forint számláról is utalni eurót, Junior esetében ennek a díja 0,3% , de minimum 2.660 Ft forint ha OTP direkten keresztül utal.


Devizaszámla esetén a díj 0,4% , minimum 2.660, szintén otp direkten keresztül.


Tehát itt sem jön ki jobban a deviza számlával.


Egyébként eurós utaláshoz használjátok bátran a transferwise szolgáltatását. ( www.transferwise.com , a lényeg, hogy te belföldi utalással küldesz pénzt az ő magyar forint számlájukra, egy eurós számláról meg küldenek érte eurót akinek szeretnéd. Gyorsabb és olcsóbb, mint az otp)

2018. jún. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Ciprusra menne a lány.

2018. jún. 12. 21:20
 7/8 anonim ***** válasza:
72%

Érdekelne hogy a 3. választ miért pontozta le aki tette?


Ha valamit máshogy tud inkább írja meg! Vagy az már nem megy?

2018. jún. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én azért pontoztalak le, mert például azt, hogy

"Vásárolni és kpt felvenni jobb euró számlával kartyával.", valamint azt is, hogy megéri deviza számlát nyitni ezért.


Ezt tényként állítod, de érveket nem látok mellettük, és keresve sem találok.

Nálam a "jobb" azt jelenti, hogy olcsóbb, de ha te a jó jelzőt másra értetted, akkor kérlek, szólj.


A Kp-t felvenni rész az OTP-nél nem áll meg, a deviza kártyával drágább a külföldi pénzfelvét, mint a Junior kártyával. Előbbivel 3,69 EUR + 1,82%, míjg Juniorral 3,3 EUR +1,67%

A vásárlás szintén ingyenes mindkét kártyával. Eurós kártya esetén váltás nincs, forint kártya esetén a kártyatársaság nagyon jó árfolamon vált, a június 12-i euró tranzakciókat például 322,7565 forintos árfolyamon váltják. Az MNB középárfolyam épp 321,72 forint, és mivel bármely pénzváltó az MNB felett ad, plusz felszámít 0.3%-es tranzakkciós díjat, meglátásom szerint pénzváltóban sem lehet jobb árfolyamon átváltani a pénzt, mintha az ember a forint kártyájával fizetne euróban.


Bár te is utalsz rá, hogy az OTP nem feltétlenül mérvadó, ezt el is fogadom, de akkor lássuk a Raiffaisen ajánlatát:


A kártyás fizetés ott is ingyenes, forint és deviza kártyák esetében is.

A készpénzfelvétel díja pedig a forint és a deviza számlához is 9,30 EUR, tehát itt sem lehet spórolni a devizaszámla használatával.


Azért ha már a honlapjukon jártam, megnéztem az átutalás díját is, bár azt te a #3 hozzászólásodban nem pedzegeted.


deviza utalás díja konverzió nélkül ( és SEPA utalás egyaránt):

0,20%, min. EUR 5,73, max. EUR 596,76 + 0,3%, max. 6000 Ft


Tételezzünk fel egy 300 eurós díjat, amit utalni kell négyszer.

OTP-nél ez 2.660 forint alkalmanként

Raiffaisennél EUR 6.63 euró ~ 2119 forint


Négy utalás esetén lehet spórolni cca. 2000 forintot. Meg lehet fontolni, hogy annyi pénzért érdemes e elmenni a másik bankfiókba.


Szóval mindent összevetve azért pontoztam le a hozzászólásod, mert nem értek egyet azzal, hogy jobb lenne euró kártyával vásárolni és készpénzt felvenni, és azzal sem, hogy érdemes devizaszámlát nyitni a Raiffaisennél. ( Bár az átutalás díja valamivel valóban olcsóbb, mint az OTP-nél, de te nem is állítottad ennek ellenkezőjét. :) )

2018. jún. 13. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!