Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Telenoros tartozások mikor...

Telenoros tartozások mikor évülnek el?

Figyelt kérdés

Nem tartozok, legalábbis úgy tudom, mert mindig mindent kifizettem.

Most jött egy levél, valami behajtócégtől,hogy 2011-ben volt valami tartozásom a Telenor felé, arra raktak valami kamatot,és 10 napon belül fizessem ki.

Követelhetnek még 7 évvel ezelőtti tartozást? Amiről én nem is tudok, mert mindig fizettem mindent,és ennyi idő múlva követelhetik?

Én már nem tudom kihámozni, előszedni régi számlákat, csekkeket és azonosítani.

Eddig hogy nem küldtek semmit?Hogyhogy 7 év után jut eszükbe hogy tartozok, amikor már jó sok kamatot ráterhelnek?

Nemcsak én kaptam ilyet, mert lányom is kapott, meg egy ismerősöm is mondta, de kérdezgetek másokat is.

Nemcsak blöffölnek vele? Aki kifizeti, jó. Bevételt hoz nekik.

Tud valaki erről valamit, vagy kapott hasonlót?



2018. júl. 22. 05:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Vigyázzon a behajtó cégekkel,ingatlanra/kocsira ráterhelhetik,jövedelmére "incassót" tehetnek;/

De van olyan behajtó ami pár alkalommal kűld levelet,telefonon se elérhető,neten fent sincs=kamu cég

2018. júl. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt tudom, de nem ezt kérdeztem.Amúgy behajtó cég nem tilthat le fizetést stb. Ezt csak a bíróság teheti, ha az ügy oda kerül, és jogos a követelésük.
2018. júl. 22. 08:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Átadástól számitva szerintem 5 év az elévülési idő
2018. júl. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szia! Nekem is jött egy ilyen levél egy 2020Ft-os tartozásról 2011-ből, ami kamatostul most kicsit kevesebb lett, mint 5000Ft. Befizettem, mert nem szeretek ilyennel szórakozni, de lesz egy pár keresetlen szavam a telenorhoz, ha arra járok... Az állítólagos tartozás keletkezése óta rengetegszer voltam ügyintézés, miatt az üzleteikben és egyszer sem jelezték, hogy helló tartozásod van.
2018. aug. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, ilyen kamu "tartozásokat" küldenek ki, blöffölnek vele,mert az emberek többsége kifizeti, bár tudja hogy nem tartozik, azt is tudja hogy elévült volna ha tartozna is, de nem telefonálgat, nem írogat nekik, nem idegesíti magát rajta, inkább befizeti.

Ők erre alapoznak, erre az emberi magatartásra, ebből élnek.Amit mi munkával megkeresünk.

Sajnos a magyar ember ilyen, nem lázad, nem fog össze, nem tesz semmit, hagyja magát átverni, fizet.

Írom ezt úgy, hogy lehet én se kínlódok velük tovább, már jó pár órám ráment, telefonálgattam, Telenorhoz bementem, levelet írtam, ügyvéddel beszéltem, stb.

Semmire nem jutottam, csak arra: elévült, nem kell kifizetnem.De ha bíróságra viszik a dolgot, vehetek ki szabit, idegeskedhetek, bizonygathatom az igazam, stb.

Lehet én is jobban járok, ha befizetem.Így ők ezt tovább folytatják, újabb és újabb embereknek küldenek fenyegető leveleket.

Vagy harcolhatok, egyedül. Valahol van biztos más is, aki harcol, de nem találjuk meg egymást.

Még nem tudom, néha úgy érzem kifizetem és felejtsenek el, máskor meg tiltakozik az igazságérzetem.

És mi van, ha fizetek, és később újra kitalálnak valamit? Ha egyszer már fizettem, fogok újra?

2018. aug. 13. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!