Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Adóstárs kivonása, nem hajland...

Adóstárs kivonása, nem hajlandó fizetni, de a tulajdonrészéért tartja a markát. Lehet tenni valamit?

Figyelt kérdés

Elég hosszú és bonyolult a helyzet, ami már elég régóta fennáll megoldás nélkül.

Megjegyzem az elején, hogy számtalan ügyvédnél, és jogi tanácsadáson jártam, konkrét megoldás viszont nem született, ugyanis Január eleje óta a perlés rendkívűl bonyolult, illetve rengeteg költséggel járna, és így is más helyett fizetem az adósságát, aki tartja a markát a tulajdonrészéért, amit én fizetek ki helyette, mivel a banknál egyetemleges adóstársként vagyunk bejegyezve.

Vettem egy ingatlant hitelre, és több millió forintomat saját zsebből beletettem. Volt kapcsolatomból az illető, nevezzük csak görénynek, egy forinttal nem járult hozzá, de a fentmaradó hiteltartozás visszafizetését közösen vállaltuk, ennek fejében 1/3 tulajdonrészt vételkor a nevére írattam. A házon jelenleg az értékének több mint a fele jelenleg is hitel, és kapcsolatunk vége eredményeként különválás mellett döntöttünk, házasság nem volt csak együtt élés. Megegyeztünk, hogy ami kell neki azt viheti, de cserébe lemond ügyvéd vagy közjegyző előtt az 1/3 tulajdonáról, ha a házba közösen belefizetett hitellel számolunk, és azt vesszük hogy közösen fizettük, akkor ő elköltözéséig 900 ezer forintot fizetett bele. Ennek az ellenértékét műszaki cikkek, és egy gépjármű fejében ami nem mellesleg az én nevemen van továbbra is elvitte. Azonban tulajdonjogáról továbbra sem hajlandó lemondani, a hitelt teljes egészében én fizetem, illetve a ház egyéb anyagi vonzatát. Azt várja, hogy majd helyette ki lesz fizetve a hitel, és utána követeli az 1/3 tulajdonjogát, amibe nem mellesleg pénzt nem tett bele. A rendőrség nem hajlandó az gépjárművem (1/1 az én nevemen hitel nélkül kifizetve) visszahozni, így hát kivonattam a forgalomból és ügyvéd által fel lett szólítva hogy további jogi következményei lesznek a szabálysértéseinek de semmi nem történt. Mivel ő összesen 900 ezer forintot fizetett bele, közös jövedelmünkből történt visszafizetést megfelezve, én pedig azóta közel 600 ezer forintot fizettem bele önerőből, így már ő tartozik nekem. Így jogilag nézve az 1/3 tulajdonrész az nem is 1/3 neki, mivel én fizetem vissza egyedül a banknak a hitelt. Azonban a görény továbbra is követelőzik. Papírom van az általam több millió forintról amelyet én fizettem bele a házba, így az jogilag 100% az enyém ezt ügyvédek is elismerték, de megoldás továbbra sincs. Perlésre jelenleg nincs lehetőség, és anyagilag rengeteg pénz lenne, és sok idő, amit nem tartok jogosnak hogy nekem kell egyedül beleölnöm csak azért mert ő várja a nem létező pénzét. Az általa elvitt ingóságok kiegyenlítenék a 900 ezer forintot amelyet ő bele fizetett, de ezáltal hogy helyette is fizetek még nekem lehetnének anyagi követeléseim felé.


Valaki volt-e már hasonló helyzetben, mi a megoldás?



2018. júl. 22. 11:54
 1/2 anonim ***** válasza:
48%

Aha.

Közös volt a hitel, de te csak 1/3 részt adtál neki...

A helyében én sem fizetnék!

Ritka egy sóher vagy!

2018. júl. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Valamit itt nagyon félreértettél mert NEM FIZETI a hitelt ezzel szemben PÉNZT követel a saját tartozását vegyem meg + utána fizessem vissza a bankba is. Te meg ritka egy rosszindulatú vagy.
2018. júl. 27. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!