Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 2 db Fundamenta szerződést...

2 db Fundamenta szerződést kötöttem, az ~5 éveset szerettem volna, de az ügyintéző ~10 évesre csinálta meg. Meg lehet változtatni?

Figyelt kérdés

A saját figyelmetlenségem volt, amit az ügyintéző rafináltan ki is használt. Korábbi megtakarításom lejárt, rendben meg is történt a kifizetés, felhasználás, csupa jó tapasztalat, jöhet a következő. Rábeszélt, legyen kettő, belefér, oké.

Kihangsúlyoztam, 5 év múlva biztosan kell a megtakarításom, ő persze, persze...

Mikor meghozta a papírokat, sietnie kellett, gyorsan írjuk alá, utaljam is el rögtön egyben a 2*12 hónapra előre a havi 20000 Ft-os megtakarítást, hogy minél hamarabbtól éljenek a szerződések - ez meg is történt. A kötvények érkeztekor látom, hogy mindkettő a 10 éves módozat! Az ügyintéző szerint ebben állapodtunk meg, én pedig alá is írtam.

Tehetek valamit, lecsökkenthető veszteség vagy büntetés nélkül a ~10 éves időtartam ~5 évesre.


Még egyszer hangsúlyozom, én is hibás vagyok, nem figyeltem oda eléggé.


2018. aug. 1. 09:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen tegyél hivatalos panaszt a Fundamentánál, ne csak az ügynökkel beszélj.
2018. aug. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kérni kell a felettesét.

Az esetek 99%-ban korrigálni szokták, hiszen nem 2-3 hét telt el azóta jobb esetben, hanem 1 nap.


Ergo előfordulhat, hogy tévedett az ügyintéző, főleg ha tudtára adtad, hogy 5 év. Mivel utána szükséged lesz a pénzre.


Ha mégsem állnak kötélnek, akkor jöhetna a pereskedés de azt nem ajánlom.

Jó ügyvéd kell, betonbiztos alibi, hogy 5 év múlva tényleg kell az összeg, stb.

2018. aug. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem OTP-nél van két szerződésem, illetve a párommal együtt 4 (és kettő nyilván nem a mi nevünkön fut).

A 4-ből kettő 10 éves, mert amikor kötöttük még nem tudtuk mikor lesz valami, amire fordíthatjuk az összeget.

Azóta lett.

Rákérdeztem a bankfiókban, ahol felvilágosítottak és később a szerződésben is megtaláltam, hogy a hűségideje 4 év. Ezt követően bármikor következmény nélkül felvehetem támogatással együtt a pénzt. A 10 év csak a végét jelenteni. Nincs szükség szerződés módosításra ehhez.

Olvasd el, illetve ha kell, akkor kérj hivatalos tájékoztatást a Funda oldalán keresztül a lehetőségeidről.


Sajnos az nem magyarázat, hogy nem olvastad el mielőtt aláírtad, viszont ha más nem, akkor esetleg felmondhatod/újrakötheted és panaszt tehetsz az ügyintéző ellen.

2018. aug. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, jó hír, megpróbálom!
2018. aug. 1. 20:30
 5/7 anonim ***** válasza:
Simán fel tudod használni 5 év múlva. Itt a probléma csak az, hogy nyitási díja a 10 évesnek kétszer annyi. Ennek nagy részét egyébként az üzletkötő kapja, azért is vert át nyilván.
2018. aug. 2. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Lám-lám, milyen leleményes volt az üzletkötő - jogilag nem kifogásolható a magatartása, csak erkölcsileg. Milyen szépen össze tudja így szedni a jutalékait!

Közben a hivatalos választ is megkaptam a Fundamentától, miszerint igen, lehetséges 5 év 7 hónaposra a módosítás a 10 évesről, a szerződésmódosítási díj 2000 Ft/szerződés. Ami, valljuk be, nem sok.

Ahogy az utolsó válaszadó írta, itt a "kulcs" a nyitási díjban van, megáll az eszem!

2018. aug. 3. 10:18
 7/7 anonim ***** válasza:

3 vagyok.

Igen sajnos. Ha aláírtad, akkor nem mondhatod azt, hogy nem olvastad, nem erről volt szó, tehát jogilag egyértelműen nem vonható felelősségre, erkölcsileg viszont természetesen igen és éppen ezért tennék is panaszt ellene a Fundánál.

Ha mást nem is kap, csak egy ejnye-bejnyét, már megérte, hiszen a Fundának sem jó, ha ilyenekkel gyengítik az üzletét.

Én azt mondom nem szabad csendben eltűrni mindent, tehát ennyit mindenképpen megér.

2018. aug. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!