Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha több bankkártyát szeretnék...

Ha több bankkártyát szeretnék akkor melyiknek van több értelme?

Figyelt kérdés
3 bankkártyát szeretnék,másra használnám őket akkor hogy legyen? Legyen 3 bankszámla külön kártyákkal vagy egy bankszámla és ahhoz 3 kártya? De ha az utóbbi, akkor hogy utaljak pénzt egyikről a másikra, ha ugyanaz a számlaszám?
2018. aug. 10. 23:17
 1/6 A kérdező kommentje:
Vagy valami jobb ötlet? Nem érdekelnek a számlaszámok, az a lényeg, hogy 3 kártyám legyen.
2018. aug. 10. 23:19
 2/6 anonim ***** válasza:

"vagy egy bankszámla és ahhoz 3 kártya? De ha az utóbbi, akkor hogy utaljak pénzt egyikről a másikra, ha ugyanaz a számlaszám?"


Hát ezt úgy látom, még nem nagyon érted: ha egy bankszámlád van, akkor EGY BANKSZÁMLÁN lesz a pénzed, hiába van 3 bankkártyád. NEM A BANKKÁRTYÁN VAN A PÉNZED, tehát arra nem tudsz utalni.

A bankkártya csak arra van, hogy hozzájuss a bankszámlán lévő pénzedhez.Ebben az esetben mindhárom bankkártyával ugyanarról az 1 bankszámláról szeded le a pénzed.

Azt ugye tudod, hogy ha 3 bankkártyád lesz, akkor annak minimum 12 ezer ft lesz az éves bankkártya díja (kb. 4 ezer ft a legolcsóbb bankkártya éves díj)


Ha 3 bankszámlád van és ehhez 3 bankkártya (3 PIN kód), akkor meg 3 számlavezetési díj, 3 éves bankkártya díj lesz, de mindig 1 adott, azaz a megfelelő bankszámláról szedi le a pénzt.

Ebben az esetben szerintem garantált a káosz a fejedben - nem fogod tudni követni a dolgokat, elfelejted a PIN kódot, stb.


Megkérdezhetem, mégis minek Neked ennyi bankkártya?

Mert lehet, egyszerűbben is meg lehet oldani, amit szeretnél.

2018. aug. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A k&h-nál 2400 a számlavezetés.


Lett 15 millióm és nem egy bankártyán akarom tárolni. Csak egy fő kártyát akarok amin van a nagy összeg és abból utalgatni a másik kettőre, hogy ha elveszítem vagy ellopják ne bukjam el az egészet.

Amúgy meg nem értek hozzá csak most lett egy nagyobb összegem és nem tudom, hogy csináljam.

2018. aug. 10. 23:43
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Hát ahhoz teljesen felesleges ennyi bankkártya:

nyitsz egy bankszámlát, mellé egy takarékszámlát, a takarékszámlára lekötöd a nagyobb összeget és a többit pedig meghagyod a banszámlán. A takarékszámlán lekötött összeghez akkor sem férnek hozzá, ha elveszted a bankkártyádat.

Még egyszer leírom: nem a bankkártyán, hanem a BANKSZÁMLÁN van a pénz!!

A bankszámla a leves, ami a tányérodban van, a bankkártya meg a kanál, aminek a segíytségével hozzájuthatsz a leveshez, ki tudod szedni. (a pénzt a számládról)

2018. aug. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

"ha elveszítem vagy ellopják ne bukjam el az egészet"


Hát akkor ne 15 milliós napi limitet állíts be a bankkártyára. Nincs értelme annak, amire készülsz.

2018. aug. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Értelmetlen, amit akarsz

1 bankkártyalimitet kell beállítanod

És/vagy

2 nyitni egy megtakarítási számlát vagy lekötni a pénzed

2018. aug. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!