Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van értelme lakástakarékot...

Van értelme lakástakarékot fizetnem, ha jó eséllyel nem lesz mire költenem?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, közben dolgozom, lakást pedig kaptam a szüleimtől, épp felújítjuk.

Csábít az évi 70ezer forint állami támogatás, szerencsére havi 20ezer befizetés sem igazán terhelne meg, viszont tartok tőle, hogy nem lenne mire költenem négy év múlva bő 1M forintot. A lakásom kész lesz, kertes házra pedig kevés lenne.

Gondoltam arra is, hogy egy rokon vagy barát ingatlanján fizetném a felújítást, ő pedig kp-ban kifizetne nekem valamennyivel kevesebbet, hogy mindkettőnknek megérje. Van erre legális lehetőség?

Ti mibe fektetnétek havi pár 10ezret a helyemben? Gépkocsinyereménybetétkönyvem van pár, de nem vennék többet.

Köszönöm válaszaitokat!



2018. júl. 18. 12:46
 1/2 Koplárovics Béci ***** válasza:

"viszont tartok tőle, hogy nem lenne mire költenem négy év múlva bő 1M forintot. A lakásom kész lesz, kertes házra pedig kevés lenne."


Meghosszabbítod 5, 6, 8 vagy 10 évre (akár nem is egyből 10-re). Addigra jó eséllyel lesz mit felújítani (festés, új beépített(!) eszközök, konyha, fürdő, akármi.

Havernak nem tudod felhasználni.

2018. júl. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Állampapír évente fizet 3% feletti kamatot és bármikor bármire költhető és visszaváltható.
2018. júl. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!