Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi lesz a devizakárosultakkal,...

Mi lesz a devizakárosultakkal, lép a kormány valamit?

Figyelt kérdés
Sok a kilakoltatás.Felvett pénzt 3-4x kifizették már néhányan,de még mindig tartoznak.Forintosítás valamit segített,de nem sokat.Személy szerint én nem vettem fel ,de viszont van lehetőségem örökölni belőle.Persze ha elfogadom az örökségemet csak akkor.

2018. aug. 13. 19:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%

Nem segített még eleget?


De most komolyan. Vettek sokan házat hitelre. Olyan hitelre, ami akkor nagyon kedvező volt. Később felment a törlesztő, az árfolyamváltozás miatt. A kormány előírta a devizahitelek utólagos forintosítását az akkori árfolyamon. Ez nem elég?


Képzeld el, valaki bérli a lakását, ő is kifizet havi x ezer forintot, és nem kezd el hisztizni, hogy ha nincs pénze, akkor a kormány vegye már meg neki a lakást, amiben eddig élt.

2018. aug. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Már rég nyerőben vannak mert többet ment fel a lakás ára mint a törlesztő.
2018. aug. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Senkinek nem tartottak pisztolyt a fejehez, hogy devizahitelt vegyen fel. Akkor jo volt hopp fel is vettuk, amikor meg jottek a gondok, segitsen a csunya gonosz kormany? El van tajolva aki azt hiszi, hogy ezt a kormanynak kell megoldani.
2018. aug. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%

Egyetértek az előttem szólókkal. Aki deviza elszámolású hitelt vesz fel, az kvázi spekulál egy deviza árfolyamára. Mint a devizatőzsdén kereskedéskor. Nehogy már a kormánynak kelljen az adófizetők pénzéből megfizetni egy rossz pénzügyi döntés következményeit!


Ezek az emberek egy ideig előnyben voltak azokhoz képest, akik forintalapú hitelt vettek fel és fizették a tetemes kamatokat. Ők pontosan tudhatták, hogy a devizahiteleken azért nincs jelentős kamat, mert a bank profitja az árfolyam esetleges elmozdulásából adódik. És ezt alá is írták, hogy az ezzel járó kockázatot egyoldalúan viselik.

Akkor miről beszélünk?

2018. aug. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A dolgról tudni kell, hogy az emberek 0 forint beugróval vették legtöbbször a lakásokat. A most hangos “károsultak” valójában néhány ember, akik rengeteg hitelt felvettek. A kilakoltatások nagy részét pedig nem a bankok hanem az önkormányzatok és a közműcégek indítják.
2018. aug. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%
Már "segítettek" nekik nem keveset. Plusz felmentek az árak is, mind nyerőben vannak azóta is.
2018. aug. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

Emlékszünk a Raiffeisen legendás "papapapa" reklámjára, amiben az ügyintéző direkt befogja a fülét, amikor az ügyfél a jövedelméről beszél?

Az volt a szlogen, hogy "minket nem érdekel a jövedelme, csak az ingatlan értéke számít". Ha ilyen szöveggel hirdetnek JELZÁLOGALAPÚ kölcsönt, akkor nem kell hozzá sok ész, hogy kikövetkeztessük, mire apellál a bank.

Hogy az egyoldalú és korlátlan árfolyam-kitettség és a bejegyzett jelzálog milyen veszélyes elegyet tud alkotni, ezt csak az igazán buta emberek nem látták vagy sejtették.


A legnagyobb hiba az volt, hogy azok vettek fel devizahitelt, akik az alacsony jövedelmük miatt nem is kaphattak forintalapút. És persze nem volt gyanús, hogy devizaalapút meg simán kaphatnak. Lehet azt mondani, hogy a bank etikátlan volt, mert szinte biztosra játszott, de azért az adósok is megérték a pénzüket.

2018. aug. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Szüleim 20 évre vették fel 16 év lejárt ,de még mindig tartoznak.Én nem vettem fel "csak örökölhetem" !

2,5 milliót vettek fel 2002-ben.Öröklök még házrészt meg ebből a hitelből kb. 1,5 milliót.Házrész az 1 milliót ér.Szerintem élek a törvény adta jogommal és lemondok az egészről.

2018. aug. 14. 18:02
 9/15 A kérdező kommentje:
+ annyit apámék egy meglévő ingatlanra vették fel a pénzt! Az ingatlan volt a fedezet.Volt ingatlanjuk és mégis felvették.
2018. aug. 14. 18:05
 10/15 A kérdező kommentje:
A baj az, hogy sokan nem látják át ezt az adósságrendezési dolgot! Tudod felvesz az ember X pénzt... Pár év alatt visszafizet 2X-et de még tartozik 5X-el. Ha elcsúszik vagy nem tudja fizetni a jelentősen megemelkedett havi törlesztést, akkor néhány év alatt 8X lesz a már régen visszaadott X pénzből.Szó szerint a semmiből gyártanak adósságot!!!
2018. dec. 17. 23:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!