Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bank miért kérdezi meg,...

A bank miért kérdezi meg, hogy mire kell a hitel?

Figyelt kérdés
Nem mindegy nekik? Ha bútorra költöm vagy nőkre, ugyanúgy vissza kell fizetnem, akkor miért kérdezik egyáltalán? És ha csak úgy mondok valamit, azt majd ellenőrizni is akarják?
2018. aug. 31. 02:32
 1/4 anonim ***** válasza:
96%
Gondolom vezetnek valami statisztikát és ha valami nagyon megy akkor elgondolkodnak új hitelcsomag indításán. Ugye volt már hirdetés nyaralási, esküvői, autó, autótörés hitel címen is.
2018. aug. 31. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%
Egyrészt statisztika, másrészt azért ha pl. említett nőkre költöd vagy szerencsejátékra, akkor kisebb az esélye, hogy valóban vissza fogod fizetni... (hiába vissza 'kell', ha nincs pénzed, akkor nem fogod tudni törleszteni...)
2018. aug. 31. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%

Ha felhívod a bankot, hogy: "Ke' nekem egy hitel!", akkor meg fogják kérdezni, mert ettől függ, hogy milyen hitelt ajánlanak ki.


Én nemrég vettem fel szabad felhasználásút, és semmit nem kérdeztek.


Ha azt mondanád, h lakásra kell, akkor jelzálog alapút ajánlanák, mert olcsóbb a kamat és arra való.


Ha azt mondod, hogy felújításra, akkor lehet, hogy elsőnek lakástakarékot javasolnának mert kapsz 30%-ot, igaz az akkor éri meg ha ki is várod az időt míg összejön az alap, mert amúgy lehet előre is kikérni a pénzt, azaz hitelezni.


Ha azt mondod, hogy kocsira kell, akkor elsőnek a lízinget fogják javasolni.


És utolsó sorban ha azt mondod, hogy szeretnél ingóságokat venni valahova, akkor a szabad felhasználásút.


A szabad felhasználásúnál nem kell megmondani mire költöd, úgy is felveheted, hogy menet közben találod ki, hogy mire fogod költeni.

2018. aug. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat, most már értem, mentek a zöldek.
2018. aug. 31. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!