Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes felvenni diákhitelt...

Érdemes felvenni diákhitelt egy szoba bérlésére?

Figyelt kérdés
Most kezdtem az egyetemet, de nagyon nem jön be a kollégium. Szorongással küzdöm egy ideje, ezért néha jól esne pár nyugodt óra egyedül, rendes alvás, egy kis relaxáció, de már egy hete szinte csak 3 órákat alszom és frusztrál, hogy nincs semmi privát szféra... Dolgozni szeretnék majd, de ez attól fog függeni, hogy mennyire szív le az egyetem, mikor lesznek órák, mennyit kell tanulni, stb.

2018. szept. 12. 15:06
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Nem.

Inkább kezdj dolgozni, és a fizetésből bérelj szobát.

2018. szept. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

A kezdet mindenhol nehéz. Szerintem várj egy kicsit amíg letisztul a helyzet, jobban megismered a dolgokat. Lehet, hogy beleszoksz de ha nem addigra már látni fogod, hogy belefér-e a meló, és az mire lesz elég.

A diákhitel is hitel. Nagyon nem jó milliós adóssággal indítani az életet :(

2018. szept. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Modjuk pont erre van kitalálva. Miért is ne. Ha te ilyen típus vagy, talán ez a legjobb megoldás.
2018. szept. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem, mert nem egy hatalmas összegre gondoltam, viszont úgy hallottam elég sokan szívnak vele egyetem után. Tehát igazából arra lennék kíváncsi, hogy mekkora hátrányt tud ez okozni később, visszatörleszthető-e, mivel azért mégsem egy rendes albérletről van szó vagy önköltségről.
2018. szept. 12. 15:40
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Ha Budapestről van szó, akkor is 2-3 főre jön ki egy szoba diákhitelből, tehát nem vagy előrébb...

Én sehogy máshogy nem tudtam megélni egyetemi éveim alatt, csak diákhitelből (mellette dolgoztam is). Akkor is ez volt a hiper szuper konstrukció, minimális kamat, stb. 1,5 millióval zártam.

5 éve fizetem, szüneteltetnem kellett egy ideig a törlesztést, mert elvégeztem egy mesterképzést (azt már saját pénzből). Most van még hátra kb. 1,5 millió. Persze az én hibám is, mert csak 15-20 ezrével fizetem, most fogom 30-50 körülre emelni.


Én is azt mondanám, hogy várj egy kicsit. Egy egyetemről ha úgy van, talán haza is tudsz menni pihenni, kihagysz pár órát pénteken vagy ilyesmi.

2018. szept. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem Pestről lenne szó. Én itt találtam 25000 + rezsiért. Nem tervezném egész suli alatt igényelni, csak most kéne hozzá valamennyi fix jövedelem, ezért gondoltam a diákhitelre, aztán később ahogy már átlátom, ennyit szerintem azért suli mellett is össze tudnék kaparni, de semmiképp sem szeretném ezzel a szüleim pénztárcáját terhelni.
2018. szept. 12. 15:46
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt te tudod mire akarsz költeni. Ha csak a hitel a kérdés akkor a dh nagyon megéri. Minimális kamat van, gyakorlatilag annyit fizetsz vissza amennyit kaptál. De mégiscsak saját jövőbeli magadat lopod meg.

Szóval gondold át.

Én felvettem és kb 2 év alatt kifizettem, szóval azért az sem igaz, hogy nehéz visszafizetni. Nyomni kell előtörlesztésbe ami belefér aztán úgy hamar vége.

2018. szept. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%
Nekem eszembe nem jutna
2018. szept. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!