Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hulyeseg lenne igy felvenni...

Hulyeseg lenne igy felvenni diakhitelt?

Figyelt kérdés

Bejutottam allamira. Az idosebb testverem egy evig volt bent de kiszortak, igy o most diakhitelt vesz fel.


Nem nagyon van penzunk..

Arra gondoltam, hogy most felvennek diakhitelt, amit gyujtenek a szamlamon, es csak minimalis egyetemi koltsegekre hasznalnam fel az evek alatt, illetve ha valaki munkanelkuli vagy beteg lesz hirtelen, akkor ne legyunk bajban.


Sajnos sokszor volt, hogy elromlott hirtelen az auto, muteni kellett valakit, nagyit inzulinozni kellett kezdeni, es akkor mindig nagyon nehezen jottunk ki.. altalaban a mama ad a nyugdijabol es azt kovetkezo honap elejen adjak oda anyumek neki, majd o megint ad..


Lenne igy ertelme? Hogy az en szamlamon “dugdosom” a penzt es ha barmi gaz van akkor azonnal tudok segiteni a csaladnak? Ha meg nem lenne ra szukseg igy (remelhetoleg) akkor egyetem vegen sokkal konyebb lenne torleszteni az el nem koltott nagy reszebol, illetve ha az idosebb testveremnek nehezen megy a torlesztes, neki is tudnek ebbol segiteni amig ram nem kerul a sor.


Gondolatok? Hulyeseg ez?

Nagy valoszinuseggel bent maradok allamin, viszonylag testhez allo szakra megyek, de ha megis kiesnek, ugyis fel kell vennunk majd jovore legkesobb.. szoval mit gondoltok?


2018. aug. 13. 18:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem hulyseg
2018. aug. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
36%

Én is felvettem, pont emiatt.

Szegény családból jövök, egy kisvároban lakom.

Ha elvégzem az egyetemet vagy jön a gyakorlati félév, egyszerűen nem tudunk kifizetni egy albérletet és a hozzá tartozó kauciót.

Ha elromlik a telefonom, akkor nem tudok venni egy újat. Géppel ugyanígy vagyok..


Ha végzem az egyetemmel, ott leszek 1ft nélkül.. és akkor hova menjek?

Még arra sem telne, hogy párszor felmenjek Pestre az interjúk miatt....


Én felvettem azért, hogy ne pénz nélkül kezdjem el az életem és ha tényleg beüt a káosz a családban, akkor legyen egy vésztartalék.


A legolcsóbb hitel bárhogyan is nézzük, nekem az a minimális kamat simán megér annyit, hogy ne kelljen rettegnem, hogy mi lesz ha megbetegszik apa vagy anya... az állunk is felkopna és még a bérletem sem tudnánk megvenni..


Persze ezt csak az érti meg, aki szegény családból jön. :)

2018. aug. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Igen, en is ezert gondolkoztam el ezen ma..

Leejtettem a telefonom veletlen, pedig mindig nagyon vigyazok ra, hiszen sajat penzbol fizettem ki, es kikell cserelni a kepernyojet, ami 15e ft, mert ripityara tort. Es kitudnam fizetni most sajat penzbol mert dolgozok, de jobbra is mehetne az a penz, igy inkabb torott kijelzovel jarkalok, minthogy ho vegere ne maradjon rendes etelre vagy csusszunk a szamlaval, vagy megint kolcson kelljen kerni..

2018. aug. 13. 20:44
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

Tégy a legjobb belátásod szerint.


Én amondó vagyok, hogy amennyiben tudod, hogy mik a feltételek... (az a minimális kamat), akkor miért ne?

Ez biztonságot ad, lehetőségeket nyújt számodra.

S nem arról van szó, hogy most felveszed és 1 hónap alatt elbulizod az árát.

2018. aug. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
25%
Nem ertem... en is szegeny csaladbol jovok, de 16 eves korom ota dolgozom, a diplomat is 30 eves koromra szereztem meg teljesen onerobol, fizetos iskolaban. En meg tudtam igy oldani az eletem.
2018. aug. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
35%

Csak nem mindenki akar 30 évesen diplomát szerezni.

Inkább felveszek 1 millió hitelt, cserébe 9 évvel hamarabb dolgozhatok a szakmámban, ami 2x több fizetéssel kecsegtet, mint amit érettségivel tudok mrgoldani.


A 9 év alatt meg az 1 millió többszörösét keresem meg.

2018. aug. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
29%

Az a hülye aki nem veszi fel. Felveszed és veszel belőle állampapírt ami többet kamatozik mint a diákhitel (2,3%). Vagy akár 2%-os (kamatadó után) banki lekötés is van Gránitnál pl., ez kevésbbé kötött mint az állampapír.


Tehát gyakorlatilag ingyen van szabad felhasználású hitelkereted.


Ha hülyeségre elköltöd akkor buksz csak ezzel. De még úgy is elég lazán törleszthető.

2018. aug. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem is tegyél belátásod szerint. Arra azért vigyázz, hogy ne te legyél aki mindenkit kisegit hitelből mert aztán te leszel bajban.

Vésztartaléknak oké, de tényleg ne tudjon róla senki.

Én is felvettem ilyesmi célból, aztán lazán visszafizettem amikor már normális fizetésem lett, mert nem szórtam el csak jó volt az az anyagi biztonság.

2018. aug. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Azert csak vigyazat a kamattal, minvan ha hirtrlen radobnak par szazalekot?


Egyebkent addig nyujtozkodtam ameddig a takarom èrt. 30 evesen diplomaztam önerôböl ès vègig foallasban dolgoztam erettsegi ota. Es a kerdezo problemajat igy kevesbe ertem hogy miert hitelbol akarja megoldani.

2018. aug. 14. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
44%
Talán mert nem 30 évesen akar diplomázni? Ha előbb diplomazik hamarabb jobb állása lehet és mondjuk 30 éves korára sokkal több pénzt tud gyűjteni, mellesleg a hitelt is visszafizeti persze.
2018. aug. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!