Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakástakarékkal kapcsolatban?

Lakástakarékkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
a következő a helyzet: nyitottunk 2*20000 Ftos megtakarítással számlát, ami 2019. júniusában jár le (4 éves konstrukció) Olyan módozatot választottunk, hogy 2*3 Millió Ftot fel tudjunk majd venni, mert ez lenne a lakásvásárlásunkhoz az önerő. Ez ugye hitel felvételét jelenti. Mint a napokban megtudtam, ez a LTP-re felvett hitel is jelzáloghitel- Ha egy 40 milliós lakást szeretnék megvenni, annak elvileg a 80%-as hitelezhető, azaz max. 32 M Ft. hitelt fogok tudni felvenni. Amit nyilván teljes összeggel be fog a hitelező bank jegyezni a jelzálog miatt. Azt nem értem, hogy ha a 6 MFt LTP-s hitel után is bejegyzi a 3,4 MFt-ra a jelzálogot, (6-2*1,3 ami a megtakarításunk) akkor már bőven 32 misi felett vagyok... ergo nem fogja tudni bejegyezni a 35,4re a jelzálogot! Hogyan lesz így nekem valaha is lakásom???? :) nem értem az egészet:(
2018. szept. 20. 19:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jól látod, az önerőd összege csupán a lakástakarékba fizetett összeg + a kapott állami támogatás (kb 2.5millio forint)
2018. szept. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
köszi, de akkor nyilván esélytelen az LTP-re felvennem ezt a 3,4 M Ft hitelt, ha be sem tudja a bank jegyezni a "másik" jelzáloghitel mellé, ugye?
2018. szept. 20. 19:22
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól látom akkor a "másik" hitelt nem tudod felvenni, mert nincs hozzá önerőd.

A lakéstakarékpénztáras hitelt önmagában felvenni meg nem látom értelmét, mert abból nem tudsz lakást venni.

2018. szept. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
be tudunk vonni másik ingatlanokat, itt tényleg csak azt kell most látnom, hogy rohanjak-e a bankba módozatot váltani (csak megtakarítást veszem fel a 4 év után) Mivel a szerződésmódosításnak is van 3 hónapos átfutási ideje:S
2018. szept. 20. 19:28
 5/16 anonim ***** válasza:
68%

Te ne viccelj már, hogy 2 lakástakarékkal akarsz 40 milliós lakáshoz jutni :D

Mi hárommal + ugyanannyi önerővel akarunk 15-18 millióshoz, de még ehhez is bőven lehetne gyűjteni.


Van most 2,5 milliód, ami a lakás 10%-a sincs. Csak illetékre és ügyvédre, közjegyzőre el fog menni 2.000.000 Ft, ha jól számolok. Szóval gyűjtögess még.


Azt amúgy meg sem merem kérdezni, hogy mennyi a keresetetek... Kicsit tedd tisztába a pénzügyeidet és a világképedet, mert így nagy pofára esések lesznek, már ha nem trollkodás a kérdés.

2018. szept. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%

Én a #5 hozzászóló vagyok, az első kettő az azonos százalék ellenére nem én voltam, elég engem lepontozni amiatt, hogy rávilágítottam arra, hogy egy 40 milliós lakáshoz jelenleg nulla önerőd van. Attól, hogy beszóltam még semmi trollkodás nem volt benne, az ingatlan megszerzése 4% adóval jár, ami 40 milliós esetén 1.600.000 Ft. Erre jön még ügyvédi és közjegyzői díj. Tehát egy ilyen lakás megvásárlásához jelenleg a 2 takarék ellenére egy vasad sincs.


A kereseted is csak azért érdekel, mert a bank ahhoz képest állapít meg maximális törlesztőt.

2018. szept. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%

Ez a kérdés ugye nem komoly??


Miért akarsz te 40 milliós lakást ha gyakorlatilag még egy 10 milliós lakáshoz is határeset, hogy kapnál-e hitelt.


A fizetés biztos nem lehet sok ha csak havi 40-et tudtál félrerakni.

2018. szept. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%

Szia

Én vagyok az #1 és #3

Szerintem annak lenne érdemes először is utána járnod, hogy a többi ingatlan bevonásával tudsz e hitelt felvenni (akár ott, ahol a lakáskasszát nyitottad, akár a "másik" pénzintézetnél. Én azt tippelem, hogy hitel fedezetként elfogadják a többi bevont ingatlant, de önerőként nem. De lehet, hogy nincs igazam, úgyhogy tényleg járj utána.

Esetleg ha nagyon szeretnéd a lakáshitelt, és önerőként nem fogadják el a többi bevont ingatlant, és vagy annyira hitelképes, akkor vehetsz fel személyi kölcsönt, hogy az önerőt pótold (bár ez nagyon kockázatos). Vagy (és ehhez szintén hitelképesnek kell lenned) vehetsz fel szabadfelhasználású jelzáloghitelt a többi bevont ingatlanra, amely önerőként szolgálhat a megvásárolni kívánt lakás hiteléhez. Esetleg még itt is bevonhatsz adóstársat vagy kezest vagy lehet rokon nevére felvenni a hitelt. De még egyszer kiemelném, hogy hitelből fizetni az önerőt nagyon kockázatos, mert ha nem tudod fizetni, akkor nem csak a ti lakásotokat árverezik el, hanem adott esetben a bevont ingatlanokat is.

Továbbá vedd figyelembe, hogy a lakástakarék összegét csak lakáscélra használhatod fel, tehát ha esetleg még sem lesz a dolgok kimenetele lakásvásárlás és más lakáscélra sem tudod költeni a lakástakarékban lévő pénzt, akkor a befizetett összeget csak az állami támogatás nélkül fogod visszakapni.


Tehát szerintem utána kéne járnod, hogy tudod e az önerőt valamilyen módon pótolni (lásd fent, vagy esetleg a pénzintézettel közösen találhattok egyéb megoldást is) , és az után módosítsd a lakástakarék szerződésed. Általában (de nem minden esetben) a lakástakarékhoz kedvezőbb áron adnak hitelt, mint egyébként, ezért még akár releváns is lehet felvenni annak a hitelét. Ugyanakkor szerintem azt is érdemes tisztázni előre, hogy az előre kigondolt módszered (két pénzintézet nyújt hitelt egyazon lakás megvásárlásra) tud e működni (el tudom képzelni, hogy nem, és ez esetben kénytelen leszel módosítani a lakástakarék szerződésed).

Tehát én inkább nyugalomra intenélek, mint rohanni szerződést módosítani és azt javaslom, hogy a fentieknek járj utána.

2018. szept. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Egyébként a másik 83%-os kollégával abban egyetértek (mint ahogy azt próbáltam kifejteni), hogy iszonyatosan kevés önerőtök van, tehát ha nem kifejezett cél most a lakás vásárlás, vagy nincs kellően stabil állásotok (megterhelést jelentene fizetni az őszes felvett hitelt ha az egyikőtöket kirúgnák és négy hónapig állást keresne), vagy ilyen esetben nem tudna a család segíteni, akkor érdemes lehet megfontolni, hogy gyűjtötök még önerőt (akár a lakástakarék meghosszabbításával).

De ha bevállaljátok a dolgot, akkor ahogy fent is kifejtettem, van lehetőség arra, hogy lakást vegyetek.

2018. szept. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
8-9, és szerinted reális 4 és havi 40 ezres megtakarítás után 40 milliós lakást venni 2 jelzáloggal? 32 millió hitel lesz 40 millió visszafizetve, az 25 évre is havi 135 ezer + a másik hitel, mondjuk havi 70, az 200. Ha valaki havi 40-et tett el eddig, tud ekkora törlesztőt fizetni? Elvi szinten oké, amit mondasz, hogy milyen módszerrel lehetne, bár szerintem így sem kapná meg, de biztos csőd lenne a vége.
2018. szept. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!