Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakástakarékkal kapcsolatban?

Lakástakarékkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
a következő a helyzet: nyitottunk 2*20000 Ftos megtakarítással számlát, ami 2019. júniusában jár le (4 éves konstrukció) Olyan módozatot választottunk, hogy 2*3 Millió Ftot fel tudjunk majd venni, mert ez lenne a lakásvásárlásunkhoz az önerő. Ez ugye hitel felvételét jelenti. Mint a napokban megtudtam, ez a LTP-re felvett hitel is jelzáloghitel- Ha egy 40 milliós lakást szeretnék megvenni, annak elvileg a 80%-as hitelezhető, azaz max. 32 M Ft. hitelt fogok tudni felvenni. Amit nyilván teljes összeggel be fog a hitelező bank jegyezni a jelzálog miatt. Azt nem értem, hogy ha a 6 MFt LTP-s hitel után is bejegyzi a 3,4 MFt-ra a jelzálogot, (6-2*1,3 ami a megtakarításunk) akkor már bőven 32 misi felett vagyok... ergo nem fogja tudni bejegyezni a 35,4re a jelzálogot! Hogyan lesz így nekem valaha is lakásom???? :) nem értem az egészet:(
2018. szept. 20. 19:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen irreális amit a kérdező akar.


"Én azt tippelem, hogy hitel fedezetként elfogadják a többi bevont ingatlant, de önerőként nem."


Ennek így nincs értelme. A bankot abszolút nem érdekli neked van-e önerőd vagy az miből hogyan. Adsz neki egy adag ingatlant zálogba. Ezek értékének max 80%-át adhatja hitelbe. Ha csak a vásárolt ingatlan a fedezet akkor nyilván 20% önerő kell. Ha több ingatlan a fedezet akkor elvileg 0Ft önerőből is működik.


De iszonyatos kockázat amit a kérdező akar. Nem értem miért nem gyűjt többet vagy vesz 10-15 milliós lakást.

2018. szept. 21. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

köszi az építő jellegű kritikákat, cukik vagytok, hogy nincs más dolgotok, mint az én zsebemben kutlászkodni:D a kérdésem csak és kizárólag arra vonatkozott, hogy az LTP hitelre felvett hitel jelzáloga is beleszámít-e a 80%os keretbe vagy sem.

De mindenki nyugodjon le, ne zaklassátok tovább magatokat az én anyagi körülményeim miatt! Sajnos nálunk bérből, fizetésből, szülő segítség nélkül, lopás, csalás nélkül kell megoldanunk mindent, így kicsit nézzetek magatokba, mielőtt elkezdtek másokat leoltani. Örüljetek magatoknak, ha ti albérlet fizetés mellett (mivel a híd alatt néha cúgos az idő..) és szülői segítség nélkül, tisztességesen össze tudtatok kaparni 20 millát. Le a kalappal. Ja. Nem. A kutyát nem érdekli a ti körülményetek:)

2018. szept. 21. 08:31
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Az igen :D


Kutlászkodni :D


Nyugodj meg, senkit nem érdekel az anyagi helyzeted és az sem, hogy mi lesz veled, ha bedől a hiteled. Csupán jótanácsot adták neked egy páran.


Tényleg ne akarj 40 milliós ingatlant a semmire. Nem is értem az elképzelést :)

2018. szept. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ja és még annyit, hogy ha te mégis kapnál 32+6 millió Ft hitelt, azt az unokád fizetné vissza 60 éves korára, úgyhogy csak okosan a bolond ésszel.
2018. szept. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 xswerdy ***** válasza:
Természetesen az LTP hitel része is hitel, az is beszámít a max. 80%-ba. De nem biztos, hogy érdemes kétféle hitelt felvenni, inkább egy nagyobb összegűt (az LTP-hez járó hitel manapság általában nem kedvezőbb kamatú, de persze sokféle konstrukció van). Ugyanakkor módozatot nem kell váltani. Az LTP lejáratakor nyilatkozol, hogy kérde-e a hitelt, vagy csak a megtakarítást. Vannak módozatok, amik inkább annak kedvezőek, aki a hitelt is fogja kérni, meg olyanok, amiket inkább tisztán megtakarításra érdemes használni. De a végén kell csak fixen döntened.
2018. szept. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs pénzed, nincs szülői segítséged akkor mire fel akarsz 40 milliós lakást? Miért akarsz ilyen durván eladósodni? Mi csak ezt kérdeztük. Érthető, hogy nincs zsebben 20 milliód, nem kell a sértődöttet játszani! De az nem érthető, hogy 40 milliós lakást akarsz a semmire.
2018. szept. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!