Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha diákhitelt veszek fel...

Ha diákhitelt veszek fel elsőévesként egy összegben az első félévben, akkor a második félévben visszafizethetem vagy meg kell várnom, amíg vége az egyetemnek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nekik a hitel ára miatt nyilván úgy érné meg, hogyha csak az egyetem végén lehetne elkezdeni törleszteni, de én le szeretném ezt tudni hamar. Erről viszont így semmiféle infót nem találtam. Ötlet?

2018. szept. 20. 23:59
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Diákhitelt nem hinném, hogy egy összegben folyósítanák. A 2-nél ugye nem is látod a pénzt, mert félévente egyből az iskolának küldik, de az 1-nél is tuti van valami limit. Inkább hívd fel őket.
2018. szept. 21. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor elkezdhetsz törleszteni, bármilyen összeggel, ami a kötelező vagy azt meghaladja.
2018. szept. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mármint, előző válaszomat kiegészítve: Fél év után vagy szüneteltetheted a folyósítást, akkor nem kell fizetned, de a hitelösszeg kamatozik, vagy felmondod a szerződést, akkor kiírják a minimális törlesztőt. Ekkortól a kiírtnál nagyobb összeggel is törleszthetsz, elszámolják. Ha megszorulsz és még van tanulói jogviszonyod, kérheted a törlesztés felföggesztését, ekkor is kamatozik az összeg, de büntetést, késedelmet nem számolnak fel. Akár egy összegben is előtörleszthetsz, nincs díja.


A leírtakat és korábbi, 10 évvel ezelőtti konstrukció tapasztalatából írtam, a mostani feltételeket nem ismerem, tehát kezeld fenntartással!

2018. szept. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

Bármikor visszafizethetsz báemennyi összeget sima átutalással vagy a diákhiteldirekt oldalon bankkártyával fizetve, a befizetett összeg utána már másnaptól nem kamatozik.


De amúgy nem éri meg sietni a visszafizetéssel amíg ilyen alacsony a kamat, jobban jár aki előtörlesztés helyett befekteti az összeget jobb kamatra.

2018. szept. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Az utolsót nem egészen értem, el tudnád magyarázni kérlek, hogy miért nem éri meg hamar visszafizetni? Hiszen akkor kevesebb a hitel ára, nem?
2018. szept. 22. 00:53
 6/7 anonim ***** válasza:

Diákhitel 2-re 0% kamatot kell fizetned, így amit befizetnél előtörlesztésbe azt inkább lekötöd kamatozni és csak a minimumot fizeted. Itt még akkor is jobban jársz ha le se kötöd, csak áll a bankszámládon, egy hirtelen kiadásra így van forgótőkéd.


A Diákhitel 1 esetén 2,3% az éves kamat. Ha ezt előtörlesztés helyett állampapírba rakod akkor tisztán 3,23% kamatot kapsz rá, ami fedezi a 2,3% kamatot és még marad is majdnem 1%. Plusz előny, hogy itt is van forgótőkéd amit vész esetben bármikor felhasználhatsz.

2018. szept. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Fél év után vagy szüneteltetheted a folyósítást, akkor nem kell fizetned, de a hitelösszeg kamatozik, vagy felmondod a szerződést, akkor kiírják a minimális törlesztőt."


Nem, ezt ne tegye! Felmondás az azt jelenti, hogy akkor hirtelen egy összegben kell mindent fizetni!


Ha fizetni akar fizessen amikor csak szeretne és amennyit csak szeretne. Ez a diakhitel nagy előnye, hogy iszonyú rugalmas.

Amit már kifizetett az értelemszerűen már nem kamatozik.

2018. szept. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!