Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » ELTE-s neptunban hol kell...

ELTE-s neptunban hol kell rögzíteni a diákhitel szerződésszámot?

Figyelt kérdés

Nem a Neptunon keresztül igenyeltem meg a diákhitelt, hanem a diákhitel oldalán töltöttem ki a szerződést, és mivel éppen nyaraltam, nem az egyetemre tudtam bevinni a papírokat, hanem leadtam egy bankban. A diákhitel direkthez a kodot megkaptam, szerzodesszamom meg van, de nemtudom ezt a neptunban hol kell jelezni. Írtam e-mailt a TO-nak de meg nem reagáltak, és kezdek aggódni, hogy valamit elrontottam mert a diákhitel direkten a státuszánal meg mindig csak a “TO egyeztetés alatt “ jelenik meg, és nagyon számítok az első félévben a pénzre, és a tandíjat is ebből fizetnem.


Köszönöm ha valaki tud segíteni !



2018. okt. 3. 15:22
1 2
 1/14 anonim válasza:

bocsi nem valasz, de akkor nem irnek kulon kerdest ha valaki mar jartad ebben :)

en megigenyeltem neptunon keresztul es igazabol azota nem is kezdtem vele semmit..

akkor ugye kapok es tenyleg nem is kellett semmit se tennem? igazolnom, egyeztetnem, hitelesitenem? egyszer vegig vittem neptunbol kiindulva es ennyi ugye?

koszi elore is :)

2018. okt. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Fogalmam nincs, neked mi a státusz az OTP direktben?
2018. okt. 4. 07:45
 3/14 A kérdező kommentje:
Diákhitel direkt bocsi, csak közben az OTPn gondolkodtam
2018. okt. 4. 07:55
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha van szerződés számod és szeptember 15 elott igenyelted akkor meg kell kapnod igen. De a legegyszerűbb ha letöltitek a diákhitel appot és ott beléptek vagy a diákhitel direktben a státuszt megnézitek. Mindegy hogy neptunon keresztül igényeltétek e vagy sem, a neptun nem fogja kijelezni hogy ti megigényeltétek, ezóval ez nem gond nyugi. Mindenképp a dh oldalán nézzètek meg a szerződésszámotok státuszát
2018. okt. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
J igen ha TO egyeztetes alatt van az jo az nem gond ez oktober 15ig igy is marad akkor valt at majd a statuszod folyosithatova ezen ne aggodj viszont azt nem tudom hogy mi van igy a dh2vel mivel a tandijak felet ugye mar be kellett volna fizetni.... a masik felet pedig oktober 15ig. Azert ezugyben rakerdeznek a TOnal hogy mi a helyzet, ha ott nem jelezted hogy diakhitelbol kivanod fizetni a tandijadat.
2018. okt. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Elso valaszolo en ugy tudom hogy nem nem eleg hogy a neptunbol vegigvitted. Van szerzodesszamod, a statusznal egyeztetes alatt vagy? Ha nem akkor ezesetben sajnos nem kaphatsz hitelt.
2018. okt. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

A mai napig TO egyeztetés alatt volt, most átváltott feldolgozás alattra

Ez problémát jelent ?

A lekerdezesnel az van hogy meg nem történt TO egyeztetés


Nagyon aggódos vagyok, és ezen agyalok egész nap hogy lehet elrontottam valamit

2018. okt. 4. 18:06
 8/14 A kérdező kommentje:

Ja igen és bőven szeptember 15 előtt, meg augusztusban igenyeltem szóval ez nem lehet probléma


Nálunk nem kellett befizetni meg semmit, új képzés, és azt mondtak csúszik a kiírás mert nem kaptak meg pénzügyi kódot hozza


Megjegyeznem mivel emiatt nem tudta az egyetem az önköltség összeget vissza igazolni, kaptam egy levelet hogy nem folyosithato a dh2...


Szóval parázok kicsit hogy mi ez a katyvasz

2018. okt. 4. 18:14
 9/14 anonim ***** válasza:

Melyik karrol van szo talan tobbet tudok mondani.

Ha feldolgpzas alatr van az szuper akkor nincs vele teendod mar ilyen szempontbol viszont ha a dhrol kaptal emailt miszerint nem folyosithato az ugy problema. Pedig a beiratkozasi (egyetemi) lapodon fel van tuntetve az onkoltseg osszege. Az egyetemen jelezted beiratkozaskor hogy dhbol akarodfizetni a tandijat?

2018. okt. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Közben kiderült hogy azért nem folyosithato meg mert az egyetem nem igazolta vissza az önköltség összeget

Meg nincs hozza pénzügyi kodjuk, neptunban sincs meg kiírva a tétel


Az nem baj ha a to egyeztetés atvaltott megint feldolgozásra?

2018. okt. 5. 09:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!