Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitelnél előtörlesztés?

Diákhitelnél előtörlesztés?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy ha előtörlesztek, akkor az közvetlenül a tartozást csökkenti, nem a kamatot. Megtehetem ezt diákhitel direkten keresztül online felületen egyszerűen? És a havi részlet ezáltal csökkenni fog jövőre?
2018. okt. 5. 13:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Így van, lehet előtörleszteni, ingyen, bármekkora összeggel.

DH direkt online felületét nem ismerem, én bankszámláról utalok, de ha bármilyen törlesztőt ott tudsz rendezni akkor az előtörlesztést is.

Igen, valószínűleg csökken a részlet (nekem régebbi konstrukció van, évente számolják újra a minimális törlesztőt).

A minimális törlesztőnél viszont érdemes többet fizetni, hogy minél gyorsabban csökkenjen a töketartozás, így minél kevesebbet bukj a kamatokon (kivéve, ha valamilyen befektetéssel nagyobb hozamot érsz el, mint a kamat, de kicsiben szerintem nem érdemes ezzel szórakozni, ki kell szépen fizetni minél hamarabb).

2018. okt. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

Nem nagyon van értelme tartozásrol és kamatról külön beszélni. Van egy adott összeg, amivel tartozol. Ez napról napra nő. Akár kötelező törlesztő, akár előtörlesztés ezt az összeget csökkenti.


Online felületen a legjobb fizetni, mert ingyenes bankkártyás fizetés van. Átutalás viszont többnyire költséggel jár.

2018. okt. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia, a Diakhitel Direkt feluleten keresztul tudsz fizetni elotorlesztest is, igen. En ugy csinalom, h a havi kotelezo minimalis torlesztom be van allitva atutalasra OTP direktben, es ha van olyan honap amikor van egy kis plusz megtakaritasom, amit erre szanok, akkor belepek a DH direktbe es elotorlesztek, igy csokken a toketartozas.


Most nem vagyok belepve, de konnyen megtalalod vagy mar meg is talaltad. :)

2018. okt. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%

Diákhitel Direkt oldalon bankkártyával tudsz fizetni ahol beírod az összeget ott kell kiválasztani hogy kötelező törlesztés vagy előtörlesztés.


Havi részlet nem fog csökkeni mivel az a fizetésedtől függ. Ha nincs fizetésed akkor meg a minimálbértől.


Az előtörlesztés a tőketartozásod csökkenti.


A Diákhitel napi kamatozású hitel, ha csökken a tőketartozásod akkor nyilván a kisebb összeg kevesebbet kamatozik másnaptól kezdve.


Amit befizetsz kötelező törlesztés abból levonják az egy hónap alatt fegyűlt kamatot és a maradék meg csökkenti a tőketartozásod.


A Diákhitel 2-nek 0% a kamata.


A Diákhitel 1-et se érdemes előtörleszteni. Amit előtörlesztésre fizetnél abból állampapírt kell venni, többet kamatozik és lesz bármikor hozzáférhető pénzed. Ha meg befizeted előtöresztésként és hirtelen kéne mégis a pénz már nem tudod visszacsinálni.

2018. okt. 6. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!