Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » ERSTE könyvelési anomália?

ERSTE könyvelési anomália?

Figyelt kérdés

A napokban többször (egy héten belül háromszor) fordult elő, hogy kisebb összegű (PayPAss) fizetéseknél a tranzakció a fizetés után csak napokkal teljesült. Ez alatt nem a lekönyvelést értem, hanem azt, hogy a vásárlás összege még az elérhető egyenlegemből sem vonódott le, még csak zárolva sem lett. Egy csütörtöki fizetés összegét csak hétfőn vonták le az egyenlegből, ekkor már le is lett könyvelve.

De ez nem minden fizetésre igaz, van olyan 270 forintos tétel, ami csippantás után azonnal levonódott.


A bank szerint az offline terminálok később küldik el a vásárlás adatait, na ez ok, legyen pár óra átfutás, na de három napos késéssel?

Más is találkozott már a jelenséggel?

Akár más bankok ügyfeleinek tapasztalata is érdekelne!



#bankkártya #PayPass #Erste Bank #tranzakciók lekönyvelése #elérhető egyenleg #könyvelt egyenleg
2018. okt. 8. 08:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Erstéről már többször hallottam ilyen panaszt (azért ne felejtsd el, hogy közben volt egy szombat-vasárnap, ami banki szünnap), épp ezért én nem is mennék át.

OTP-s vagyok, nálam mindig tűpontos az egyenlegem: ha vásárolok - akár paypassal is - mire hazaérek, már le van vonva a felhasználható egyenlegemről. Lekönyvelve van, hogy 2 nap, de a felhasználható egyenleg mindig pontos :-)

2018. okt. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De ezekből 2 ráadásul hétköznap volt. Tegnap este futni voltam a Margit szigeten, direkt kártyával fizettem a parkolást (kemény 400Ft), és azonnal levonódott. Pedig még karbantartás is volt a hétvégén.

Eddig nekem az Ersténél sem volt ilyen gondom...

2018. okt. 8. 08:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Elő szokott fordulni. Olyankor nem is kapok róla SMS-t
2018. okt. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Velem is tobbszor elofordult mar az ERSTE-nel. Sot volt mar 1 hetes keses is. Azonkivul SMS ertesitest csak akkor kapok ha beutom a pin kodot.
2018. okt. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!