12. 000 Ft-os a havi LTP befizetésem, ha most összeget szeretnék növelni 20. 000 Ft-ra, akkor a különbözetre, a 8. 000 Ft-ra járni fog az állami támogatás?

Figyelt kérdés

Sajnos mindig odáztam meg nem volt kedvem hívni őket. (Elvileg nekik is foglalkozni kellett volna az ügyfelekkel, de mindig csak biztosítással zargatnak).

Tehát ez szerződésmódosításnak minősül, de nem hosszabbításnak, ha jól gondolom.


2018. okt. 28. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Simán 12 helyett 20at fizetsz szólni se kell. Sokan úgy spóroltak nyitási díjat ha nem kellett a hitel, hogy nyitottak 5000 befizetésre és 20at fizettek. Elvileg de kijavítanak ha rosszat mondtam.
2018. okt. 29. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Most beszéltem velük, ez egy igen gyakran ismételt kérdés már náluk, csak még a jogászaik próbálják a jogszabályt értelmezni.


Erre a jogalkotók bele sem gondoltak, mindent a gyakorlat forr ki. A kibaXás alatt szabadon hagytak egy kiskaput (legalábbis remélem); gratulálok. XD

2018. okt. 29. 14:24
 3/6 anonim ***** válasza:
A törvénymódosítás ezen a téren egyértelműen hiányos, de mint látjuk, bármikor képesek visszamenőleg is rendelkezni, tehát egyelőre semmi nem biztos.
2018. okt. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, tudom 😕 pedig visszamenőleges hatály csak akkor érvényesülhet, ha az a jogalanynak semmilyen hátrányt nem jelent. Előnnyel (jár)na....
2018. okt. 29. 21:50
 5/6 evenslol ***** válasza:
Bankárként dolgozom. A törvénybelépés utáni keret emelés vagy futamidő meghosszabbításra nem jár állami támogatás.
2018. nov. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hátha enyhítenek a jogszabályon. De egyébként, ha növelnék, a korábbi részre (a 12.000-re) jár az állami támogatás? Vagy olyan szinten változásnak minősül, mintha új szerződés lenne?
2018. nov. 6. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!