Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP 2x-i mulasztása. Lakástaka...

OTP 2x-i mulasztása. Lakástakarék. Hol tudok érdemlegesen reklamálni?

Figyelt kérdés

OTP lakástakarékunkat emeltünk augusztusban 15 ezer Ft ról 20 ezer Ft ra.

Csoportos beszedéssel került levonásra eddig gond nélkül minden hónapban 3 éven keresztül.. Augusztusban levonták a 2000 Ft illetéket a csomagváltás miatt.. és azóta nem került a következő 4 havi levonásra ügyintézői hiba miatt.. (sajnos nem bukott ki mert nem kapunk erről értesítőt, úgy voltunk vele ugyan úgy vonják mint eddig) Párom bement megreklamálni hogy -80 ezerrel el vagyunk maradva..(már a vezetőt is oda hívatta) erre közölték hogy elintézik fű alatt mi meg egy összegbe utaljuk ki az összeget és akkor az állami 70 ezer Ft év végén megkaphatjuk..

Közölte párom hogy ez így felejtős, mert enni se ártana még a hónapban..

Most 12. én kellett volna ismét levonni a reklamáció után a havi 20 ezret, de ismételten nem vonták, ami felháborító!!! Így 100 ezer mínuszba vagyunk így már év végére..

Milyen szervezetnél tudok panaszt tenni?



2018. nov. 14. 07:30
 1/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Milyen szervezetnél tudok panaszt tenni?"


MMB pénzügyi fogyasztóvédelem.

[link]


Ugyanakkor valami nem teljesen tiszta. 4 hónapig nem tűnt fel, hogy több pénzetek maradt? Ennyire nem foglalkoztok a saját pénzetekkel?

2018. nov. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom hogy ilyen helyzetbe kerültek, de szerintem nem az ügyintéző hibázott, hiszen tőle azt kértétek, hogy emelje meg a lakástakarék szerződéses összegét. Hogy ez az összeg hogy kerül befizetésre, az szerintem más kérdés. Persze javasolhatta volna az ügyintéző, hogy a csoportos beszedési megbízás összegét módosítsátok a bankszamlátokon, ha látta, hogy OTPs számlaszámról történik a beszedés, de ti sem figyeltek oda, hogy elintézték, hogy ezt az összeget le tudja majd vonni a bank. Sőt, ha jól értem akkor az sem "bukott ki", hogy ti 4 hónapon keresztül 20 ezer forinttal több pénzt költöttek, mint az előtt. (Hiszen ha jól értem, ez a be nem fizetett 80 ezer forint nem áll rendelkezésetekre.)


Szóval szerintem próbálkozhattok panaszt írni az OTPnek (lásd [link] ), de pontosan mit is szeretnétek elérni? Hogy a továbbiakban vonni tudják az összeget, ahhoz módosítani kell a csoportos beszedési megbízás összegét, amit ti is meg tudtok tenni, ha van internetbankotok. A befizetéseitekre mindenképp megjapjatok a 30% támogatást, tehát idén legfeljebb erre a 80 ezer forintra vonatkozó részt tudjátok elbukni (ami 5600 forint), ha nem fizetitek be az összeget (amit a bank felajánlott). Most akkor ezt az 5600 forintot szeretnétek "megkapni", azért mert a csoportos beszedési nem lett megfelelően megváltoztatva?

2018. nov. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mármint a 80 ezer forint 30%at tudjátok elbukni ami 24 ezer forint, bocsi a hibás szamokert felül.
2018. nov. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Párom olyan szervezetnél dolgozik ahol nagy az ,,ingo" bére, nem kap 2x ugyan olyan összegű fizetést az évben. Így nem volt elsőre egyértelmű, hogy baj van a levonással.
2018. nov. 14. 08:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem fogsz sikerrel járni, akárhol is szeretnél panaszt tenni (illetve nem tudom mit szeretnél a panaszkodással elérni?), hiszen ti nem figyeltetek arra, hogy a lakástakarék összegei hónapról hónapra levonásra kerültek-e. Mivel nem lettek levonva, ezért minden hónapban meg kellett hogy maradjon a + 20 ezer forintotok. Ezt ezek szerint elköltöttétek. Az hogy a problémát nem észleltétek és ezáltal nem lett kifizetve, nem a bank hibája. Így is normálisan állnak a helyzethez, felajánlották, hogyha egy összegben utaljátok, akkor nem estek el az éves támogatástól. Normál esetben ezt nem tehetné meg.

Netbankon, van egy bankfiókban kezdeményezheted, hogy állítsák be helyesen a csoportos beszedést. Vagy nem jó összeghatár van beírva, vagy új szerződés számot kaptatok esetleg, ami miatt a régi csoportos megbízás már nem él. Inkább erre próbáljatok megoldást találni és a pénzt befizetni, ha nem akartok elesni a támogatástól.

Illetve tanuljatok belőle és kérjetek sms értesítést a csoportos beszedésekről. Én pl. minden hónapban ránézek 2-3 alkalommal a netbankon, hogy a lakástakarékok, egészségpénztár elment-e, illetve a közmű szolgáltatók is letudták-e vonni sorban a havi jussukat. Szerintem ez tök alap. Ha az Elmű nem tudja leemelni a villanyszámlám díját, az sem a bank hibája. Ellenben, ha én nem veszem észre, hogy valami nem oké, akkor lehet a kikapcsolási értesítőből tudom csak meg, hogy baj van.

Változtassatok hozzáállást!

2018. nov. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tök véletlenül nem maximáltátok az összeget a csoportos veszedési megbízás leadásakor, amit esetleg elfelejtettetek felemelni az SZÖ emeléskor? Ez szokott egy klasszikus hiba lenni.
2018. nov. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!