Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol lenne biztonságos helyen...

Hol lenne biztonságos helyen a pénzem (£) a Brexit miatt?

Figyelt kérdés

Egyre több helyen hallani hogy a brexit miatt be fog dőlni a font. Szerintetek hogyan menthető ki a pénzem hogy ne veszítsek belőle mielőtt beüt a sz@r Angliában?


[link]



2018. nov. 29. 23:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból mondom, hogy az arany, csak hosszú távú lekötés esetén, komolyabb összeg esetén éri meg!


Én egyszer egy estét aludtam pályaudvaron, éhesen, zsebemben egy fél unciás krugerrand érmével, mert hiába ért 200+ -t, Győr összes bankja kiröhögött vele, a zaci meg 100-at adott volna érte!


Én most japán jenbe tenném a fontomat, vagy ausztrál dollárba.

2018. nov. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
32%

Miért nem fogadtad el a 100-at, az is több mint a semmi :)

Bár lehet, hogy csak azért nem érzem át ezt a problémát, mert 100.. 200... ezek nem szignifikáns összegek, mikor minden hónapban 400 jön a számlámra, én úgy volnék vele, hogy egyik hónapban épp sz.rul jártam :P

Ifjabb koromban persze nekem is voltak ilyen gondjaim, csak én egy ezüst érmét akartam bevágni a zaciba néhány napra, amíg megjön a fizu - kiröhögtek vele, aszonták, csak arannyal foglalkoznak.

Úgyhogy végül inkább kértem a kollégámtól kölcsön 10 ezer forintot arra a pár napra, oszt jónapot :P

2018. nov. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Arany jó lenne, csak szar. Mert lehúznak az átváltáskor, visszaváltáskor, tárolásért, nem osztható, stb.


Átváltod másik pénznemre ha nem tetszik a font.

2018. nov. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!