Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Adhatok kölcsön bárkinek...

Adhatok kölcsön bárkinek kamatra, és fordítva?

Figyelt kérdés
Itt a lényeg a "fordítva" rész lenne. Láttam vannak kölcsönadási szerződések, hivatalos papír két tanúval. Szóval hogy én bárkitől kérjek pénzt, azt ígérve hogy 1 év múlva nálam x %-ot kamatozik, az legális?

2018. dec. 2. 19:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem legális. Ez nem kölcsön, hanem bróker tevékenység.
2018. dec. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha nem legális, kérlek írjátok le nekem, mit kell elvégezzek hozzá.
2018. dec. 2. 19:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha azért kérsz kölcsön, hogy "pénzügyi tevékenységet" végezz a kapott pénzzel, és kamatot fizetsz rá, akkor az nem legális.

Olyat csak pénzügyi intézmények stb. végezhetnek.


Viszont magánszemélyként kölcsönt kérhetsz nyugodtan, és meg is egyezhetsz abban a kölcsönadóval, hogy X. Y. kamatot fizetsz rá, X. Y. napig rendezed a tartozásod Vele. A kamat mértékével viszont vigyázni kell, tehát azért ne 50 %-os legyen, mert az már uzsorakamatnak számít.

A polgári törvénykönyv szabályozza a magánszemélyek közötti kölcsön feltételeit.

2018. dec. 3. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Betét gyűjtéshez, mert ez az 250 milliót kell lerakni egy PSZÁF számlára, plusz PSZÁF engedély.
2018. dec. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!