Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi történik ha a bank által...

Mi történik ha a bank által kiszabott idő alatt nem sikerül végrehajtani a lakás felújítást, a bank milyen szankciókat vonhat maga után? Esetleg lehet hosszabbítást kérni? Ha igen az mivel jár?

Figyelt kérdés
Vettem egy családi házat nagyon jó környéken amiben egy gyűjtögető élt. 5 millió Ft-ot szerettem volna fel venni a banktól lakásvásárlásra és a maradék 1,8 millió lett volna az önerő. Majd lett volna közel 5 millióm felújítani, korszerűsíteni. De az értékbecslő visszadobta ezért muszáj voltam azt a 6,8 millát kp-ra megvenni.. Így most jelenleg szükségem lenne hitelre hogy feltudjam újítani és lakhatóvá tenni. Én ahogy kalkuláltam 5 millióra lett volna szükségem de a bank csak 3,9 milliót hajlandó rá adni. Volt lakás takarékom tehát abból venném ki áthidaló hitellel ( még mielőtt ez megszűnt volna sikerült elintézni és megigényelni ). Ez tök jó és kedvező. 10 évig fix kamat.. Havi 18ezer törlesztő + 20ezer LTP. Egész korrekt majd a futamidő végén még egy kis plusz hogy lefedje ezt az egészet. Az a lényeg hogy tök jó lett volna meg minden de az ügyintéző azt mondta hogy minderre a felújításra 2019 március a határidő.. És nem kis munkálatok lennének.. Szennyvíz kiépítés.. Víz.. Gáz.. Villany ( kisebb munkálatok).. Burkolás... Nyílászárók.. Stb Stb.. Amit 4 hónap alatt lehetetlen elvégezni.. Arra lennék kíváncsi hogy esetleg hosszabbítást milyen úton lehetne kicsikarni a banktól.. Ez mivel jár.. Ha valamit érthetetlenül írtam le vagy kihagytam bocsi. Pótolom ha szükséges.

2018. dec. 6. 07:38
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha az OTP, azzal nem kezdhetsz semmit. Nézz szét a kereskedelmi bankok kínálatában.
2018. dec. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!