Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A végrehajtási fázisban...

A végrehajtási fázisban lehetséges újra megállapodni a bankkal?

Figyelt kérdés

A végrehajtást kérő hitelezőtől (jelen esetben bank) kérhetünk részletfizetést, ha elkezdődött a végrehajtási eljárás? Meg lehet esetleg újra állapodni?

Köszönöm előre is a válaszokat!



2018. dec. 30. 23:13
 1/9 anonim ***** válasza:
a banknál van még a hiteled, és nem adta el követelés kezelőnek?
2018. dec. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2018. dec. 31. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Amennyiben már át van adva a végrehajtóknak az ügy, akkor a végrehajtóval tudsz egyezkedni, elsősorban őtkell megkeresni.

Ha nem így teszel, hanem a bankkal egyezkedsz, akkor simán előfordulhat az, amit itt le is írt valaki - megegyezett a bankkal, de a végrehajtó nem tudott róla (vagy nem akart) és tette tovább a dolgát, inksszózott, stb.

2018. dec. 31. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A végrehajtótól vagy a végrehajtást kérőtől is kérhetsz megállapodást, részletfizetésre ( csak meg kell állapodni, hogy milyen biztosítékokat tudsz adni, pl. jelzálog fenntartása, stb. hogy nem fizetés esetén legyen mihez nyúlniuk)

. de egyszerűbb, ha a végrehajtást kérővel teszed ezt meg, mindegy, hogy bank, vagy követelés kezelő.


Utána a kétoldalú szerződést be kell vinned a végrehajtóhoz és leadni, amiről megint csak kapsz egy írásbeli átvételit. És megáll a végrehajtási folyamat, illetve szüneteltetve lesz a részletfizetés alatt. De a végén, még jön a végrehajtói munkadíj, járulékos költségek rendezése, ha tiszta a hiteltartozás.

2018. dec. 31. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Aki azt írta, hogy nem, az nem ért hozzá, de legalább kérdezne, mielőtt félrevezeti a másikat...


Lehet, igen, sőt erősen ajánlott!

A végrehajtóval is lehet egyezkedni, a lényeg mindkét esetben a kommunikáció, hogy lássák a szándékot.

Végrehajtó nem terem minden sarkon, így én egyet ismerek, mert az egész városban kb minden ügyet ő kap. Na én vele nem is akartam egyezkedni, meg nem is lehetett volna.

Nem is az a célja, hogy te kevesebbet fizess, még 10 évig, részletekben, mert így ő is kevesebb jutalékot kap. És lassabban.

Én a bankot kerestem fel, nem tudom kifejezni, mennyire az utolsó pillanatban.

A lakáshitelt buktam, vagyis egy félreértés miatt nem volt fizetve, aztán nem is nagyon foglalkoztam vele, bár jöttek a levelek. De volt egy olyan időszakom, amikor hónapokon át még a leveleket sem bontottam ki, mert egyszerűen nem érdekeltek. Mindig felszólítások voltak.

Aztán egyszer csak jött egy levél a végrehajtótól, hogy a bank megelégelte a nem-fizetést, és elindította a végrehajtást. Volt nagy sírás-rívás, kétségbeesés.

Levelet írtam a banknak, hogy bármire hajlandó vagyok, csak ne veszítsem el a házam. Ugye ők nem 1-2 nap alatt válaszolnak, teltek a hetek, és egyik nap arra mentem haza, hogy volt egy kis értesítő a postaládában, hogy ott járt a végrehajtó, ingóságot foglalni.

Mivel napközben dolgozom, ő meg szintén munkaidőben jött volna, nem járt sikerrel. Ez még egyszer megismétlődött, nagyon kétségbe voltam esve.

Akkor olvastam el részletesen, hogy kb mindent elvihet, nem csak értékes dolgokat. Hagynia kell egy ágyat, pár váltás ruhát, de egyébként viheti az egész életedet. Gyakorlatban persze nem jellemző, mert a használt zoknijaidat nem fogja tudni eladni, de egy étkészletet is ugyanúgy vihet, mint ékszert.

Időközben reagált a bank, kérdezte, hajlandó vagyok-e többet fizetni, tudok-e egyáltalán. 2x akkora összeget mondtam, mint az eredeti törlesztőm volt. Összehoztunk egy találkozót, érdekes módon másik megyébe kellett mennem. Ott még csak egy szándéknyilatkozatot írtunk, és kérdéses volt, hogy egyáltalán elfogadják-e, hiszen ez még kb csak olyan volt, mint egy hitelkérelem. Vagy megadják, vagy nem. Természetesen nem én vettem fel a kapcsolatot a végrehajtóval, hiszen hiába mondtam volna, hogy a bankkal megállapodtunk, állítsa le a végrehajtást. Ő a banktól kapott megbízást, így a lemondást is csak tőlük kaphatta.

Az nagyon necces volt, hogy a köztes ügyintézési időben történik-e vmi, mert akkor jogodósan történt volna. De abban bíztam, hogy nem 1-2 hónapon belül szokott megtörténni az árverezés az első levél után. Ugyanis a bank részéről megint idő volt az elbírálás, a szerződés előkészítése, postázás, visszaérkezés, és azt is előre közölték, hogy 1-2 havi új törlesztőnek be kell érkeznie, hogy lássák, valóban fiztetem, és ők csak ez után állítják le a végrehajtást. Szóval összességében legalább 3-4 hónap telt el, mire megnyugodhattam. De azt is tudni kell, hogy ez nem jelent végleges leállítást, csak szüneteltetés. Elmondták, hogy innentől nincs türelmi idő, nem lesz több havi felszólítás. Ha nem fizetem, a szünetetltetésnek vége, és indul a tényleges végrehajtás, akkor meg már hiába akarok egyezkedni.

Komolyan is veszem. Igaz, többet fizetek, de nincs baj, tudok fizetni. És még jól is járok, igaz, csak hosszú távon, mert az eredeti 25 évről lement 15 évre a futamidő.

Szóval nyugalom, van lehetőség, csak akarni kell.

És ne húzd az időt, hanem kezdj el intézkedni.


Még egy kis nyugtatás: a családban volt egy válás 2007-ben. A közös ház hitele kb 6 millió volt akkor, és csak az egyik fél fizette, ő dolgozott. Viszont a másik fél maradt a házban, így szólt a megállapodás. Ő meg a házasság alatt sem tett bele semmit, később sem, mivel eltartott volt. Na a másik meg úgy gondolta, hogy hülye lenne fizetni a hitelt élete végéig, ha a lábát be sem teheti abba a házba. A tartozás ma már 10 millió felett van, és jön évente 1 levél, hogy fizess, vagy árverezünk. De ezen kívül nem történik semmi. Néha gondolom a bank csinál egy listát a telefonos ügyintézők meg megkapják behajtásra. Volt már olyan, hogy szépen próbáltak egyezkedni, kérték az adóst, próbálja meg eladni a házat. Volt, aki fenyegetni próbált, sőt konkrétan fenyegetett is, hát őrá ment egy panaszlevél, gondolom előkapták, mert ilyet nem tehet meg, még akkor sem, ha az adós tényleg tartozik és nem fizet.

10 éve nincs fizetve és tojnak rá, nem történik semmi.


Erről hallottam egyszer olyat, hogy törvény szabályozza, hogy évente hány ingatlant lehet árverezni. Akkor pedig fel kell mérniük, hogy melyiknél van reális esély, hogy megveszik, és melyikből folyhat be több pénz. Az a vidéki családi a ház a maga leromlott állapotával ezek szerint nem vonzó az árverezőnek.


Igaz, te nem írtad, hogy több millióról meg ingatlanról lenne szó.

Ha "csak" egy be nem fizetett telefonszámlád volt, ami idő közben megnőtt félmillióra, és mondjuk fizetésből letiltás a téma, vagy viszik a kocsit, akkor az más téma. Arra nem vonatkozik ez az utolsó bekezdés. De szerintem egyezkedni ott is lehet.

2018. dec. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, főleg neked, utolsó!

Jelenleg több mint 10 millió forint tartozásunk van a házra, ezért nagyon kétségbeestem, de köszönöm a bíztatást!

2018. dec. 31. 16:54
 7/9 A kérdező kommentje:
Még azt megkérdezhetem, 5-ös, hogy mikor volt a te "ügyed"?
2018. dec. 31. 17:01
 8/9 anonim ***** válasza:

Olyan 4 éve kb.

Tudom, hogy nem a legfrissebb, de hogy egyezkedni most is lehet, az tuti.

A másik történethez meg írtam évszámokat, de az kevésbé releváns, inkább csak érdekesség.

2018. dec. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sikerült megállapodnunk a végrehajtóval egy hosszabb időfutamú részletfizetésben. Köszönöm mindenkinek a válaszokat, és aki hasonló helyzetben lenne, annak azt tanácsolom, hogy mielőbb vegye fel a kapcsolatot a végrehajtóval, mert meg lehet állapodni velük!
2019. febr. 5. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!