Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vehetek fel lakáshitelt önerő...

Vehetek fel lakáshitelt önerő nélkül?

Figyelt kérdés
Egyelőre nincs meg a megfelelő mennyiségű önerőm, de nem szívesen fizetem már az albérletet. A szüleim felajánlanák, hogy az ő házukat is bevonjuk fedezetként a hitelbe, ha ez lehetséges. A bruttó alapbérem jelenleg 410 ezer forint, de várható emelés a közeljövőben. Van esélyem így hitelt kapni, járt már valaki hasonló cipőben? Mivel 20 millió alatt nem nagyon lehet lakás kapni, így nagyjából ez a célösszeg.

2019. jan. 2. 12:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Ha a házuk értéke is megvan 20 millió Ft és nincs terhelve más hitellel, akkor igen, felvehetsz ekkora összeget önerő nélkül is.

Csak neked kell tudnod meddig akarod törleszteni.

2019. jan. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem ezt a bankban kellene megkerdeznem, de működhet... Viszont alaposan gondold át. Egy életre eladositod magad és ha véletlen keresőképtelen lennél, akkor mihez kezdesz...?
2019. jan. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Valamekkora kockázatot muszáj vállalni szerintem. Abban az esetben kiadhatom például albérletbe, vagy eladhatom.
2019. jan. 2. 15:36
 4/11 hájaaa ***** válasza:
28%
Tudtommal, jogszabály van rá h mennyi önerő kell. A bruttó bér senkit nem érdekel, mindig a nettó a mérvadó. Önerő nélkül, talán kezessel lehet hitelt kérni, de ha jól tuodm akkor már ezt is módosították és nem lehetséges(de azért ezt nem merem 100%san kijelenteni).
2019. jan. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Konkrét banknál is meg fogom érdeklődni természetesen, de először itt akartam, hogy feleslegesen ne kelljen foglalkoznom vele, ha másnak van tapasztalata. Amennyire utána tudtam nézni, én úgy értelmeztem, hogy lehetséges ilyen konstrukció is.
2019. jan. 2. 16:57
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

Nekem van tapasztalatom és tudásom is a témáról, hát íme a pontos válasz:)

Nem azt írja elő az MNB, hogy kell önerő, hanem azt, hogy maximum a becsült érték 80%-a lehet hitel. Ezt a laikusok tévesen úgy értelmezték, hogy akkor kell 20% önerő. Nem feltétlenül kell, hiszen két ingatlan fedezettel már az együttes értéke már nagy valószínűséggel elég fedezetet nyújt a vételárhoz. Persze vannak bankok, akik ettől függetlenül nem fogadják az önerő nélküli ügyfeleket, pl KH, de más is.

Elvileg a nettó jövedelmed is elég, de nem minden bank díjazza az egyedülálló fiatalokat egy ekkora hitelnél. Van, ahol a döntnök a nagy kockázat miatt előír adóstársat, de azért én találok most is olyan bankot, ahol ez az ügylet átmenne, bár én is azt mondom, nagyon gondold meg és a szüleid lakását ne veszélyeztesd. 20M hitel nagyon sok egy fiatalnak.

2019. jan. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Bruttó 410 ezernek a nettója pótlékok és tulóra nélkül nettó 272 ezer forint. CSOK nélküli normál piaci 20 millió jelzáloghitel havi törlesztője 110 ezer forint. Ehhez jön még rezsi, lakásbiztosítás, autófenntartás egyebek, ott tartasz, hogy 200 ezer a havi fix kiadásod, tehát marad 70 ezer forint a megélhetésre és váratlan kiadásokra. Szerintem ez ilyen formában kivitelezhetetlen. Két fizetésből talán igen, de egyből, ami annyi, mint a tiéd abból nem.
2019. jan. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Estádio de Felchút ***** válasza:
76%

Pótfedezettel igen.

DE!

Minimum 10% kápét le kell tenned foglalóként, különben az eladó elhajt a tarkafäszba. Plusz ügyvédi ktg 1%, plusz visszterhes vagyonszerzési illeték 4%, vagyis 20 milliós lakásnál 800.000 ft.

Ha nincs kéznél legalább 4 millió forintod, felejtős a dolog.

2019. jan. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
76%
Önerőt személyi kölcsönből is lehet fedezni(nem mindegyik banknál, unicreditnél biztos lehet, tapasztalat).
2019. jan. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%

plusz visszterhes vagyonszerzési illeték 4%, vagyis 20 milliós lakásnál 800.000 ft."


Az a legkevesebb, mert arra kap 12 havi részletfizetési lehetőséget és az első részlet is csak hónapokkal az adásvétel után esedékes.

De azért 20 millió adósság az kissé merész. Miért nincs semmi önerő?

2019. febr. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!