Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Gránit bankkal tapasztalatok?

Gránit bankkal tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Elsősorban a számlavezetés érdekel.


Tapasztalatok érdekelnek, nem városi legendák.



2019. jan. 23. 11:39
1 2
 1/17 Koplárovics Béci ***** válasza:
71%
2 hónapja váltottam (Helló Gránit csomag). Igazából semmi különös. Működik a netbank is, a kártya is, a limitállítgatás, a lock funkció. Videobankos azonosítás volt, igaz egyszer vissza kellett hívniuk, mert a személyiről a kép nem lett olvasható. De amúgy teljesen korrekten tájékoztattak mindenről. Ebben a csomagban egyelőre tényleg 0Ft a számlavezetés, az akkori akció (nem tudom, hogy tart-e még) miatt eddig az összes banki tranzakció díját visszakaptam (kivéve a kártyadíj, de arra nem is vonatkozik). Igazából a legnagyobb probléma eddig abból volt, hogy lockolva volt a kártya a boltban, és nem fogadta el, és azért egy kis plusz idő feloldani. Addig meg csúnyán néz a sor. Nem tudom, hogy mi érdekelhet még :)
2019. jan. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Lassan 3 eve vagyok ugyfeluk. Ha mindenaron sporolni akarsz, akkor szoba johet, de erdemes vegiggondolni, hogy vajon megeri az a havi par szaz megsporolt forint az idegeskedest, ha 1,5 orat kell sorban allj, hogy adjanak szamlakivonatot, vagy hogy egyszeruen ne tudj kp-t felvenni toluk bankfiokban (nekem deviza volt naluk deviza szamlan), mert keptelenek elintezni idore a penzszallitast.
2019. jan. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Számlát csak egyszer kell nyitni, akkor rászánom az időt. Utána mindent neten intéznék. A pénzfelvétel 150ezerig mindenhol ingyenes kell legyen. Egyébként meg kártyát használok, ahol csak lehet. Tehát ezt az idegeskedés dolgot nem igazán értem.


Fontos például az, hogy megbízhatóak-e. Nem élnek-e vissza adatokkal, nem vernek-e át, stb.

2019. jan. 23. 13:37
 4/17 anonim ***** válasza:
84%

5 éve nyitottam számlát azóta se kellett bemenni a fiókba. Minden működik. Itt adják a legjobb kamatokat fél évnél rövidebb távra. (Hosszabb távra az állampapír kell.) Nincsenek rejtett költségek pl. másik banknál EUR érkezett a forintszámlára arra is levontak 2000 Ft-ot itt meg semmit.


Nem szoktak hívogatni ajánlatokkal.


Egy dolog nem tetszik, hogy most 2019-től nem vezették be a 20 ezer alatti ingyenes utalást. De (pár) 100 ezer forint vésztartalék mindig van a számlán azt lekötve tartva simán visszatermelni az ilyen utalási költségek többszörösét.

2019. jan. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

"Tehát ezt az idegeskedés dolgot nem igazán értem."


Majd ha rakenyszerulsz, hogy bemenj szemelyesen, mert surgosen kene egy szamlakivonat, peldaul, meg fogod erteni, ne aggodj.

2019. jan. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Biztos így van, eddig nem volt rá szükségem. Nem volt elég a netbankból letölthető számlakivonat?
2019. jan. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%
Nem, sok helyen meg nem hallottak a digitalisan hitelesitett .pdf-rol.
2019. jan. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%
A Gránit egy szuper innovatív bank, ha a netes megoldásokról van szó. De a személyes ügyintézés náluk nagyon alja.
2019. jan. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%

"A Gránit egy szuper innovatív bank, ha a netes megoldásokról van szó. "


Mi az, amit olyan innovativnak tartasz? :) A netbankjuk egy 12 evvel ezelotti szinvonalat hoz, amire egy modern online feluleten 3-at kell kllikkelnem, naluk 13-at. Arrol mar ne beszeljunk, hogy atvezetsz sajat szamlaid kozott, es ket oraba telik, amig a forras szamlarol eltunt penz felbukkan a celszamlan. Jo, ez nem gyakori, de egyszer idegeskedj ilyensmi miatt, es hivogasd az ugyfelszolgalatot. Mobil fizetes? Az elejen erdekesnek tunt, de az alkalmazasuk lassusaga miatt inkabb a kartyat hasznalom. Mobil fizetesre egyebkent mar van bankfuggetlen megoldas is. Hogy tudod mobil alkalmazason zarolni a kartyat? Ertektelen szamomra, nem praktikus mindig feloldani, amikor kell, meg folyoszamlan nem tartok annyi penzt, ami faj, ha lehuznak.


Fintech a jovo, kulfoldrol jon a bevetelem, Transferwise-hoz, toluk, meg revolut-tol hasznalok kartyakat, megsporolok evi 150 ezret banki koltsegeken. (Nemzetkozi atutalas csak 1$ es nem 40$, atvaltasi rata miatt megint bukok jopar ezrest utalasonkent.)

2019. jan. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
79%
A videóbank szolgáltatásuk mondjuk tényleg egyedülálló, elég 21. századi, hogy nem kell bemenni a fiókba, elég a gép előtt megmutatni a személyidet. Iyen tudtommal más banknál nincs.
2019. jan. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!