Rsturbo1981 kérdése:

55500Ft-ból ha levonunk 8,1%-ot mennyi marad? Többi lent.

Figyelt kérdés
Összegyűlt egy csomó aprópénzem beróllniztam elvittem postára beváltani,fizetni nem akartam vele ,mert minden számla be van fizetve.Egyszóval útban volt szabadulni akartam tőle ,kell a hely a többinek.Volt 150db 50Ft-os,160db 100ft-os,és 160db 200ft-os =55500ft Ugye van az, hogy 40 vagy 50db-ig nem számolnak semmi költséget az 1az1-be csere és az ezen felüli összeg 8,1 százalék mínuszba. Na most lehet ,hogy én vagyok egy tudatlan balfék ,aki átbukdácsolt matekból, de ő kiszámolt nekem valami 44100ft, hogy ennyit ad az 55500ft-ért gyors fejszámolás -10%-al az nállam 49950ft csak sacc /kb aztán rápillantok ,amit ő számolt igencsak túlléptük a 10%_ot ,de még a 20% -ot is egy kicsivel fejben számolva ,ekkor még nem forszíroztam gondoltam, még reggel volt ,de visszakérdeztem ,hogy akkor több mint 10% a mínusz holott tudtam, hogy a 20% is megvan a mínusz 8%-hoz képest,erre a válasz meg az volt, hogy csak 8,?% a mínusz és ez jön ki géppel számolva,még ekkor se forszíroztam mondom magamba, majd ha elkezdi ideadni a 44100ft-ot ,majd akkor,még valamit pötyögött a sz.gépen majd megnézte az összesítőmet meg amit ő számolt és, ekkor valamit ,még hozzáadott és így a vége 51005ft lett,és ez a helyes összeg.Kérdés vajon átakart verni vagy tényleg korán volt még neki.
2019. jan. 29. 10:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Fú de körülményes vagy öcsém... Fogalmam sincs mit akart, tök mindegy már, oda kell figyelni. De én simán elszórtam volna inkább az aprót boltban meg számláknál, egy-egy ezres erejéig, ahogy sikerül. Sok helyen örülnek is neki, kisboltokban pl. Na mindegy.
2019. jan. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Esetleg van még más költség is amit vonnak, csak én nem tudok róla és sehol nincs feltüntetve ,körbejártam a témát elég jól ,hogy ne legyek tudatlan,de még telefonon a Posta ügyfélsz. is csak a mínusz 8.1%-ot mondta semmi mást ,meg azt, hogy kell rollnizni.
2019. jan. 29. 10:23
 3/5 anonim ***** válasza:
Én tuti úgy csinálnám, hogy a megengedett darabszámmal rollniznám, aztán váltanám 1 az 1-be akár több postán is vagy, több napon át.
2019. jan. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%

- Nincs más költség, csak a kezelési.


"Kérdés vajon átakart verni vagy tényleg korán volt még neki."

- Na erre mégis honnan tudnánk a választ? Szerinted belelátunk a fejébe, hogy Ő mit akart?


- Tényleg körülményes vagy :D


Végezetül: örülj neki, hogy figyeltél és így a helyes összeg jött ki - bár én biztos nem akarnék ilyen miatt 4 ezer ft-ot fizetni - inkább apránként elhasználnám, beváltanám.

2019. jan. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kisközértes 1 az 1be beváltja.
2019. jan. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!